ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی با اشاره به نظر مجمع درباره عضویت ایران در پالرمو مطرح کرد؛

عضویت در پالرمو؛ کاپیتولانسیونی دیگر

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است عضویت در کنوانسیون پالرمو آدرس دادن به آمریکایی‌ها برای تحریم بیشتر بود.
جمعه 29 تیر 1397 ساعت 10:26
عضویت در پالرمو؛ کاپیتولانسیونی دیگر عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است عضویت در کنوانسیون پالرمو آدرس دادن به آمریکایی‌ها برای تحریم بیشتر بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg عضویت,در,پالرمو؛,کاپیتولانسیونی,دیگر Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو وFATF  گفت: پذیرش عضویت در کنوانسیون پالرمو آدرس دادن به آنهایی خواهد بود که قصد تحریم ایران را دارند و اگر این موضوع انجام می شد نوعی خود تحریمی از سوی کشور صورت می گرفت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هر بانکی که بخواهد با افرادی که مورد تحریم قرار گرفته اند، کار کند آن بانک نیز تحریم می شود و همین باعث خواهد شد نهادهای اقتصادی به خاطر تحریم های خارجی، حتی در داخل کشور نیز قدرت مانور نداشته باشند.

وی در ادامه عدم اجازه فعالیت های اقتصادی را مغایر با امنیت ملی کشور دانست و افزود: از این رو شایسته است حال که شورای نگهبان نظر خود را در این خصوص ارائه کرده، مجمع نیز رأی داده و حتی بسیاری از نمایندگان مجلس نیز با آن مخالف هستند و رهبری نیز اعلام نظر فرموده اند، بحث را تمام شده دانسته و به تدوین قانون داخلی در این خصوص اکتفا کنیم.

سلیمی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی می تواند به جای پذیرش اینگونه کنوانسیون ها، قانون داخلی برای مبارزه با پولشویی و تروریسم تدوین کرده و در این زمینه تحت تأثیر کشورهای دیگر نباشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه تعریف جمهوری اسلامی از تروریسم را کاملا متفاوت با سایر کشورهای دنیا دانست و افزود: ما نهضت آزادیبخش، حزب الله لبنان و جنگجویان یمنی را که از کشور خود دفاع می کنند تروریسم نمی دانیم اما کشورهای غربی آنها را بر اساس تعاریف خود تروریست می دانند و حتی گروه هایی که تروریست واقعی هستند مثل منافقین یا اشغالگران قدس را تروریست نمی دانند که همین تفاوت ایجاد اشکال می کند.

وی با بیان اینکه پیوستن به کنوانسیون ها باعث می شود که ما تعاریف خود را تغییر دهیم، خاطرنشان ساخت: برخی می گویند با حق تحفظ ممکن است بتوانیم کار را ادامه دهیم اما این در شرایطی است که کشورهای دیگر مخالفت نکنند اما آمریکایی ها همواره با حق تحفظ جمهوری اسلامی مشکل دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: عضویت در پالرمو نوعی کاپیتولاسیون بود و پذیرش آن اصل حاکمیت ملی را نفی می کرد که با نظر مجمع این اتفاق نیفتاد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000