ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا:

مسئولان از عدم شفافیت نفع می برند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: اگر مسئولان از عدم شفافیت ذی نفع باشند زیر بار شفافیت و اطلاع رسانی ارزی در کشور نمی روند.
جمعه 29 تیر 1397 ساعت 18:16
مسئولان از عدم شفافیت نفع می برند عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: اگر مسئولان از عدم شفافیت ذی نفع باشند زیر بار شفافیت و اطلاع رسانی ارزی در کشور نمی روند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607105861181818.jpg مسئولان,از,عدم,شفافیت,نفع,می,برند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه شورای عالی پول و اعتبار اظهار داشت: این شورا در نظر گرفته است که ارز به کالاهای اساسی و استراتژیک اختصاص پیدا کند و اعلام شود هر کس چه میزان ارز و برای چه کاری دریافت کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: باید از ابتدا چنین رویه در پیش گرفته می شود و مشخص می شد هر فرد از یک دلار یا هزار دلار را برای چه کاری دریافت کرده است تفاوتی نمی کند که برای مسافرت، درمان با واردات ارز دریافت می شود باید فضای اطلاع رسانی و شفافیت بر اقدامات اقتصادی حاکم شود.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در تمام دنیا اطلاعات ارز در رایانه ضبط و ثبت می شود و هر کسی از فرودگاه خارج می شود باید توضیح دهد چه میزان ارز و برای چه کاری همراه دارد در هیچ جای دنیا رفتاری که در ایران با ارز می شود صورت نمی گیرد.

وی با تاکید براینکه هیچ ایرادی ندارد در زمینه ارز اطلاع رسانی شود، بیان داشت: تجربه نشان داده است که عدم اطلاع رسانی و شفافیت عامل اصلی ایجاد فساد و مشکل در کشور است و اولین گام برای مبارزه با فساد باید شفافیت باشد، تا زمانی که شفافیت صورت نگیرد نابسامانی اقتصادی ادامه پیدا می کند.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال موفقیت مسئولان برای ایجاد شفافیت در کشور گفت: اگر مسئولان ازعدم شفافیت ذی نفع باشند زیر بار شفافیت و اطلاع رسانی ارزی در کشور نمی روند.

 مجلس عافیت طلب شده است

این نماینده مجلس از تاثیرگذاری قوه مقننه در زمینه شفافیت اظهار داشت: از دست این مجلس کاری بر نمی آید این مجلس امامزاده ای است که دیگر هیچ معجزه ای ندارد و باید فاتحه آن را خواند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دستگاه قانون گذاری، تاکید کرد: مجلس قدرت لازم برای برخورد و پیگیری را ندارد، همچنین نمایندگان عافیت طلب شده اند و نمی خواهند با دولت درگیر شوند، مجلس می خواهد کار خود را بدون زحمت پیش ببرد، دیگر کسی از مسئولان برای نظام جمهوری پیراهن پاره نمی کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000