شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با موافقت نمایندگان؛

مجازات انتقال و فروش خاک به خارج از کشور تعیین شد

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند که انتقال و فروش خاک به خارج از کشور ممنوع بوده و بر همین اساس مجازات آن را تعیین کردند.
یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 09:20
مجازات انتقال و فروش خاک به خارج از کشور تعیین شد نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند که انتقال و فروش خاک به خارج از کشور ممنوع بوده و بر همین اساس مجازات آن را تعیین کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201806104239640914.jpg مجازات,انتقال,و,فروش,خاک,به,خارج,از,کشور,تعیین,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درخصوص لایحه حفاظت از خاک با ماده 21 این لایحه با 171 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

همچنین ماده 20 این لایحه به دلیل نداشتن مخالف و موافق بدون رأی گیری به تصویب رسید.

براساس این گزارش ماده 20 لایحه مذکور بدین شرح است؛ احکام این قانون در خصوص تخریب خاک، نافی اختیارات سازمان در پیگیری جرائم مربوط به تخریب در مناطق تحت اختیار موضوع ماده (۱۹) قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست مصوب 28/03/1353 نمی باشد.

همچنین در ماده ۲۱ لایحه حفاظت از خاک آمده است؛ انتقال و فروش خاک به خارج از کشور ممنوع است. مرتکب به یک یا دو مورد از مجازات تعزیری درجه (5) محکوم می گردد. تشخیص ماده معدنی برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و برای خروج خاک معدنی از کشور أخذ مجوز توسط وزارت مذکور الزامی است.

براساس تبصره  ماده 21؛ ماده معدنی (کانی) موضوع بند (الف) ماده (1) قانون اصلاح قانون معادن مصوب 22/08/1390 از حکم این ماده مستثنی می باشد. خروج مقادیر کم خاک به منظور امور پژوهشی به خارج از کشور بنا به درخواست دانشگاه یا واحد پژوهشی با مجوز وزارت بلامانع است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر