ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسنوند نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس را تشریح کرد:

طرح تشکیل وزارتخانه های "انرژی" و "آب و محیط زیست" رد شد/ دولت هنوز اظهارنظر رسمی درباره تشکیل وزارتخانه ها نداشته است

سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون انرژی مجلس،در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از رد طرح تشکیل وزارتخانه های "انرژی" و "آب و محیط زیست" خبر داد.
یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 20:25
طرح تشکیل وزارتخانه های "انرژی" و "آب و محیط زیست" رد شد/ دولت هنوز اظهارنظر رسمی درباره تشکیل وزارتخانه ها نداشته است رییس کمیسیون انرژی مجلس،در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از رد طرح تشکیل وزارتخانه های "انرژی" و "آب و محیط زیست" خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/43545.jpg طرح,تشکیل,وزارتخانه,های,"انرژی",و,"آب,و,محیط,زیست",رد,شد/,دولت,هنوز,اظهارنظر,رسمی,درباره,تشکیل,وزارتخانه,ها نداشته,است Icana

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: دستورکار امروز کمیسیون تشکیل وزارت "انرژی" و"آب و محیط زیست" بود که تعدادی از نمایندگان از ماه های قبل طرحی را تحت عنوان تشکیل وزارت "انرژی" و "آب و محیط زیست" تهیه کرده بودند که مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،در تشریح طرح مذکور،افزود: براساس این طرح بخشی از مسئولیت ها،ماموریت ها و کارهای وزارت نیرو در حوزه تولید برق و نیروگاه ها به وزارت نفت منتقل می شد و بخشی از وظایف وزارت جهادکشاورزی در حوزه آب و منابع طبیعی و بخشی از وظایف سازمان محیط زیست به وزارت آب جدید یعنی همان وزارت نیروی سابق منتقل می شد.

دولت هنوز اظهارنظر رسمی درباره تشکیل وزارت انرژی نداشته است

وی ادامه داد:دستگاه های اجرایی مختلف به کمیسیون انرژی دعوت شده و نظرات خود را درباره این طرح بیان و نمایندگان مخالف و موافق و طراحان نیز نظرات خود را عنوان کردند.

نماینده مردم اندیمشک با اشاره به نظر دولت درباره طرح تشکیل وزارتخانه های مذکور،یادآور شد:نمایندگان دولت با توجه به اینکه دولت هنوز اظهارنظر رسمی دراین خصوص نداشته مخالفت و موافقتی را عنوان نکردند و فقط به بیان مسائل کلی پرداختند.

وی با بیان اینکه امروز در هیئت دولت بحثی پیرامون تشکیل این وزارتخانه انرژی مطرح است،افزود: مشخص نیست که آیا تشکیل این وزارتخانه به نتیجه می رسد یا خیر،اما درهر حال پس از اظهارنظر دستگاه های مختلف،مرکز پژوهش ها،طراحان و مخالفان و موافقان، کمیسیون به رد این طرح رای داد و تشکیل وزارت انرژی تایید نشد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح مذکور به کمیسیون های انرژی، عمران و کشاورزی به عنوان کمیسیون های فرعی ارجاع شده و کمیسیون اصلی برای بررسی این طرح کمیسیون اجتماعی است./
پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000