هدر اصلی
1397/05/02 17:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نخستین سامانه X-Ray کامیونی توسط وزارت دفاع تولید شد

نخستین X-Ray کامیونی پر سرعت تولید وزارت دفاع با حضور رئیس کل گمرک ایران و معاون امور صنعتی وزارت دفاع در گمرک بازرگان به بهره برداری رسید.
نخستین سامانه X-Ray کامیونی توسط وزارت دفاع تولید شد نخستین X-Ray کامیونی پر سرعت تولید وزارت دفاع با حضور رئیس کل گمرک ایران و معاون امور صنعتی وزارت دفاع در گمرک بازرگان به بهره برداری رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109224287164.jpg نخستین,سامانه,X-Ray,کامیونی,توسط,وزارت,دفاع,تولید,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا، نخستین دستگاه X-Ray غیرمانع مخصوص ماشین‌های سنگین در گمرک بازرگان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

سردار رضا مظفری نیا معاون امور صنعتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) و افتتاح دستاورد دیگری در بخش صنعت دفاعی اظهار داشت: بحمدالله در سال 97 که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده با استفاده از سرریز فناوری های دفاعی، شاهد بهره برداری و افتتاح دستاوردی دیگر از متخصصان صنعت دفاعی در رفع گلوگاه های صنعتی کشور هستیم.

مظفری نیا با اشاره به پیشرفت روزافزون ایران اسلامی در تمامی عرصه ها به ویژه حوزه دفاعی و نظامی اظهار داشت: ایده پردازی، طراحی، ساخت، آزمایش و استانداردسازی این محصول از ابتدا تا انتها در داخل کشور صورت گرفته و جمهوری اسلامی ایران را در شمار کشورهای دارای این توانمندی قرار داده است.

معاون امور صنعتی وزارت دفاع در تشریح مزایا و ویژگی های این سامانه تصریح کرد: سرعت بالای بازرسی یک یک دقیقه، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، پردازش پیشرفته تصویر، نمایش تصاویر با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می شود، خاطرنشان کرد: در صورت به کارگیری این سامانه در گمرکات و مبادی ورودی و خروجی کشور علاوه بر کنترل دقیق، از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه و خروج کالاهای فاقد مجوز جلوگیری به عمل می آید.

مظفری نیا در پایان این اقدام را گام بلندی در حمایت از تولید ملی، صرفه جویی ارزی و ... ذکر کرد و گفت: متخصصان و دانشمندان وزارت دفاع شعار "ما می توانیم" را محقق کرده اند و ان شاالله روند تکاملی و توسعه فناوری‌های پیشرفته دفاعی با صلابت در مجموعه های صنایع وزارت دفاع جریان دارد و روز به روز بر شتاب آن افزوده خواهد شد.

رئیس کل گمرک ایران نیز در این مراسم گفت: گمرک ایران پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با تجهیز گمرکات به دستگاههای کنترلی ساخت داخل، سفارش ساخت ۵ دستگاه ایکس ری کامیونی را به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ارائه کرد که با حمایت ها و پشتیبانی گمرک ایران، اولین دستگاه ایکس ری کامیونی تولید داخل امروز به بهره برداری رسید.

فرود عسگری با بیان اینکه گمرک بازرگان پیش از این مجهز به یک دستگاه ایکس ری کامیونی بود، اظهار داشت: با بهره برداری از ایکس ری جدید ، گمرک بازرگان با دو دستگاه ایکس ری کامیونی کنترل های گمرکی را انجام خواهد داد.

به گزارش فارس، با توجه به توانایی های ایجاد شده در وزارت دفاع در ساخت این نوع دستگاه، گمرکات کشور می توانند در آینده نزدیک به دستگاه کنترلی ایکس ری مجهز شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet