سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ذوالقدر مطرح کرد:

ضعف عملکرد وزارتخانه‌های جهاد، کشور، نیرو و ارتباطات در بکارگیری زنان در پست های مدیریتی

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان مجلس از دستگاه‌هایی که حکم برنامه ششم مبنی بر بکارگیری زنان در 30 درصد پست‌های مدیریتی را نادیده گرفته‌اند، نام برد.
جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 10:08
ضعف عملکرد وزارتخانه‌های جهاد، کشور، نیرو و ارتباطات در بکارگیری زنان در پست های مدیریتی عضو فراکسیون زنان مجلس از دستگاه‌هایی که حکم برنامه ششم مبنی بر بکارگیری زنان در 30 درصد پست‌های مدیریتی را نادیده گرفته‌اند، نام برد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg ضعف,عملکرد,وزارتخانه‌های,جهاد،,کشور،,نیرو,و,ارتباطات,در,بکارگیری,زنان,در,پست,های,مدیریتی Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تاکید بر لزوم توجه جدی دستگاه‌ها نسبت به بکارگیری 30 درصد زنان در پست های مدیریتی، گفت: متاسفانه این مصوبه برنامه ششم به صورت سلیقه‌ای اجرایی می‌شود و دستگاه‌ها به بهانه‌های مختلف از زیر بار اجرای آن شانه خالی می‌کنند.

تعلل دستگاه‌ها در بکارگیری زنان در پست‌های مدیریتی جای تامل دارد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: هر چند دولت دوازدهم در بکارگیری زنان نسبت به دو سال گذشته تا حدودی موفق عمل کرده اما این موفقیت محسوس نبوده و تعلل برخی دستگاه‌ها در بکارگیری زنان جای تامل دارد.

نابرابری های جنسیتی علت عدم استفاده از زنان توانمند در پست های مدیریتی

وی نابرابری‌های جنسیتی را علت عدم استفاده از زنان توانمند در پست‌های مدیریتی دانست و گفت: زن ستیزی، فرهنگ مردسالاری و همچنین لابی مردان برای عدم بکارگیری زنان به مانع و معضلی بزرگ در مسیر پیشرفت زنان و بانوان کشور تبدیل شده است و متاسفانه زنان با وجود تشکیل نیمی از جمعیت کشور تنها درصد کمی از پست‌های مدیریتی را در اختیار دارند اما مردان به دلیل لابی‌گری و پارتی‌بازی قوی که دارند پست‌های بیشتری را به خود اختصاص داده و حاضر نمی‌شوند کرسی‌های خود را در اختیار زنان قرار دهند؛ در این رابطه می‌طلبد زنان با مطالبه حقوق خود و پافشاری بر این امر موانع و مشکلات  موجود را در جامعه مردم سالاری از بین ببرند.

دولت دوازدهم برای برقراری عدالت اجتماعی پست‌های مدیریتی بیشتری را به زنان اختصاص دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت دوازدهم باید برای برقراری عدالت اجتماعی پست‌های مدیریتی بیشتری را به زنان اختصاص داده و مصوبه برنامه ششم را به صورت کامل اجرایی کند، افزود: خوشبختانه وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان عملکرد مناسبی برای بکارگیری زنان در پست‌های مدیریتی دارند اما وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، نیرو، کشور، ارتباطات در بکارگیری زنان ضعیف عمل کرده‌اند که در این رابطه از وزرای  جهاد کشاورزی و امورخارجه تقاضا کردیم تعداد بیشتری از پست‌های مدیریتی خود را به زنان اختصاص دهد.

ذوالقدر یادآور شد: به تازگی یک زن به عنوان سفیر ایران در فنلاند انتخاب شد و یک سفیر دیگر نیز در مرحله بکارگیری است و با وجود حدود 100 سفیر بکارگیری تنها یک سفیر زن نشانه ضعف دستگاه دیپلماسی برای تربیت زنان جهت تصدی پست سفارت است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نقش، جایگاه و حضور زنان در پست‌های مدیریتی باید افزایش یابد، افزود: با بکارگیری 30 درصد زنان در پست‌های مدیریتی تا پایان برنامه ششم باید شاهد تحولی عظیم در بهبود حضور زنان در جامعه باشیم البته در تمامی نشست‌هایی که با دستگاه‌ها داریم اجرای این مصوبه برنامه ششم را پیگیری و از مسئولان تقاضا می‌کنیم که اجرای آن را در اولویت قرار دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000