هدر اصلی
1386/08/08 13:39:00
سرویس اقتصادی

عادل آذر: متمم بودجه یارانه وارداتی بنزین 5/1 میلیارد دلاری به زودی به مجلس تقدیم می شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ارتباط با لایحه بودجه سال آینده گفت: متمم بودجه یارانه وارداتی بنزین برای برداشت ۵/۱ میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی که دولت به شدت به دنبال آن است احتمالا تا یک الی دو ماه دیگر به مجلس ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عادل آذر در جمع خبرنگاران گفت: یکی دیگر از متمم هایی که مهم است و فعلا دولت در مورد آن اظهارنظری نکرده است و البته ما (نمایندگان مجلس) پیش بینی می کنیم که این متمم به مجلس می آید، بحث جبران کمبود هزینه های جاری است.

عادی آذر تصریح کرد: برآورد ما این است که دولت تا پایان سال چیزی حدود هشت هزار تا 10 هزار میلیادر تومان کسری بودجه جاری دارد که یا از طریق جابجایی از بودجه عمرانی باید برداشت کند یا اینکه متمم بودجه بیاورد.

وی افزود: احتمال قوی دولت از جابجایی بودجه عمرانی استفاده کند یعنی اصلاح بودجه نه متمم بودجه.

عادل آذر در خصوص عدم وجود تبصره در ماده واحده لایحه بودجه گفت: هم مجلس هم دولت موافق عدم وجود تبصره در لایحه بودجه می باشند چون تبصره ها یک نوع سیاست گذاری و قانون گذاری غیر بودجه ای است که خلاف تعریف فلسفه بودجه است که باید احکامش سالانه باشد. ما معمولا در تبصره ها احکام بلند مدت دو سالانه، سه سالانه و پنج سالانه را تعریف می کنیم که البته این موضوع خلاف تعریف بودجه است.

وی در خاتمه افزود: در حال حاضر کلیت موضوع برای دولت و برای مجلس این است که تبصره 5 نداشته باشیم اما اصرار مجلس بر روی بودجه تفصیلی است ولی دولت بر روی بودجه اجمالی تاکید دارد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet