هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کواکبیان در توضیح سوال خود از وزیر راه و شهرسازی:

وزارت راه به وظایف خود در جلوگیری از مهاجرت به تهران و کاهش حاشیه نشینی عمل نکرده است

سرویس صحن
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: متاسفانه وزارت راه و شهرسازی به عنوان دبیر شورای ساماندهی پایتخت جلسات این شورا را تشکیل نمی دهد.
سه‌شنبه 9 مرداد 1397 ساعت 12:27
وزارت راه به وظایف خود در جلوگیری از مهاجرت به تهران و کاهش حاشیه نشینی عمل نکرده است نماینده مردم تهران در مجلس گفت: متاسفانه وزارت راه و شهرسازی به عنوان دبیر شورای ساماندهی پایتخت جلسات این شورا را تشکیل نمی دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712109649289252.jpg وزارت,راه,به,وظایف,خود,در,جلوگیری,از,مهاجرت,به,تهران,و,کاهش,حاشیه,نشینی,عمل,نکرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه 9 مرداد) مجلس شورای اسلامی در توضیح سوال خود از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت برگزار نشدن جلسات شورای ساماندهی امور پایتخت گفت: این سوال در مهرماه سال گذشته مطرح شد، اما در حال حاضر در صحن بررسی می شود.

 

انتقاد از ساخت برج 20 طبقه مجمع تشخص مصلحت نظام در منطقه کن

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرح تفصیلی و نقشه آن هیچ توجهی به مردم نشده است. مردم منطقه کن به دنبال تدوین طرح تفصیلی برای این منطقه هستند. مجمع تشخص مصلحت نظام در منطقه کن برج 20 طبقه می سازد، اما اهالی این منطقه 25 سال است که به خواسته خود نرسیده اند، هر چند که اخیراً به همه مسئولان در این باره نامه نوشتم.

وی با انتقاد از اینکه عملکرد وزارت راه درخصوص عدم تشکیل شورای ساماندهی امور پایتخت در راستای افزایش مشکلات مردم تهران است، تصریح کرد: قانون تشکیل شورای ساماندهی پایتخت در سال 94 و در مجلس به تصویب رسید، اما در راستای اجرای این قانون، وزارت راه اقدامات مناسبی انجام نداده است. البته مسئولان این وزارتخانه بارها تاکید کردند که جلسات شورا هر دو ماه یکبار برگزار می شود.

کواکبیان با اشاره به اینکه 20 درصد جمعیت کشور در تهران زندگی می کنند، گفت: در ابتدای آغاز به کار مجلس دهم تاکید شد که تهران را آزاد کنید تا ایران آباد شود، اما در زمان وزارت جناب آقای آخوندی در وزارتخانه راه و شهرسازی هیچ اقدامی برای جلوگیری از مهاجرت مردم به تهران انجام نشد و حاشیه نشینی کاهش پیدا نکرد.

 

احداث برج های چندین طبقه در منطقه یک/در زمان بحران یک آمبولانس هم نمی تواند به مردم خدمات ارائه کند

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: در منطقه یک، برج های چندین طبقه در کنار هم احداث شدند که در زمان بحران یک آمبولانس نمی تواند به مردم خدمات ارائه کند.

وی با بیان اینکه وزارت راه دبیر شورای ساماندهی پایتخت است، افزود: رئیس جمهور، رئیس شورا بوده و در صورت لزوم معاون اول رئیس جمهور نیز می تواند به جای رئیس جمهور در جلسات شورا شرکت کند، ضمن اینکه وزرا و مسئولان دیگر نیز عضو این شورا هستند.

کواکبیان ادامه داد: صحبت هایی مطرح می شود اما مردم در عمل چیزی نمی بینند. مردم هنگامی که از سمت کرج وارد تهران می شوند، با مشکلات بسیاری روبرو هستند که به هیچ عنوان زیبنده پایتخت نیست. اگرچه ترافیک داخل شهر تهران مربوط به شهرداری است، اما ترافیک مدخل ورود به تهران مسئله ای است که وزارت راه و شهرسازی باید به آن رسیدگی کند.

 

مردم با تحریم ها مقابله می‌کنند اما تبعیض ها را نمی‌پذیرند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به مشکلات کَن گفت: محصولات باغ ها در این منطقه توسط اتباع بیگانه غارت می شود و شما اجازه دیوارکشی به مردم نمی دهید. مردم با تحریم ها مقابله می کنند، اما تبعیض ها را نمی پذیرند.

 

مردم از طرح تفصیلی تهران ناراضی هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم از طرح تفصیلی تهران ناراضی هستند، به فکر تهران باشید. در برخی جلسات صحبت از انتقال پایتخت سیاسی کشور است، برای انتقال پایتخت سیاسی چه اقدامی انجام داده اید؟ انتقال پایتخت سیاسی پیشکش، برای انتقال پادگان ها به خارج از تهران چه کرده اید؟/

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر