هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیرانوندی مطرح کرد:

جمع‌آوری برخی رشته‌های کارشناسی در آینده‌ای نه چندان دور/ دانشگاه‌ها به سمت رشته‌های مهارتی گام بردارند

سرویس فرهنگی
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه نبود رشته کاردانی در برخی دانشگاه های معتبر به منزله کم اهمیت بودن آن نیست، از جمع‌آوری برخی رشته‌های کارشناسی در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد.
شنبه 13 مرداد 1397 ساعت 18:15
جمع‌آوری برخی رشته‌های کارشناسی در آینده‌ای نه چندان دور/ دانشگاه‌ها به سمت رشته‌های مهارتی گام بردارند رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه نبود رشته کاردانی در برخی دانشگاه های معتبر به منزله کم اهمیت بودن آن نیست، از جمع‌آوری برخی رشته‌های کارشناسی در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711101608726221.jpg جمع‌آوری,برخی,رشته‌های,کارشناسی,در,آینده‌ای,نه,چندان,دور/,دانشگاه‌ها,به,سمت,رشته‌های,مهارتی,گام,بردارند Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌ خانه ‌ملت با بیان اینکه نبود رشته کاردانی در برخی دانشگاه‌های معتبر به منزله کم اهمیت بودن آن نیست، گفت: ممکن است استقبال و اقبال متقاضی نسبت به رشته‌های کاردانی کم باشد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر در برخی دانشگاه‌ها حتی رشته‌های کارشناسی به دلیل نبود متقاضی حذف شده بنابراین نه تنها شاهد عدم استقبال متقاضیان نسبت به برخی رشته‌های کاردانی هستیم بلکه رشته‌های کارشناسی نیز بر همین منوال است.

وی ادامه داد: بی‌شک در آینده‌ای نه چندان دور شاهد جمع‌آوری برخی رشته‌های کارشناسی خواهیم بود زیرا متقاضیان بیشتر به سمت و سوی رشته و مقاطع پرطرفدار گرایش پیدا می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، سوق دادن 50 درصد رشته‌ها به سمت فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تا پایان برنامه ششم تکلیف دولت  است، گفت: دانشگاه‌های نسل سوم یعنی کار در کنار دانشگاه و دانشگاه در کنار کار باید گسترش پیدا کنند و اگر قرار باشد دانشگاهی خود را به عنوان مرجع کارآفرینی و استقبال و اقبال مردم معرفی کند باید به سمت و سوی گرایش به رشته‌های فنی و کار و دانش حرکت کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش به طور تقریبی به سمت گسترش رشته‌های فنی و کار و دانش گام برداشته و انتظار می‌رود دانشگاه‌ها نیز توجه به این مهم را در دستور کار قرار داده و اصول و سیاست‌های مناسب را رعایت کنند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر