هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

تجهیزات و امکانات دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز نیست/ دانشگاه از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه تجهیزات دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز نیست، گفت: فارغ التحصیلان از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند اما متاسفانه از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند.
یکشنبه 14 مرداد 1397 ساعت 13:40
تجهیزات و امکانات دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز نیست/ دانشگاه از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارد عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه تجهیزات دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز نیست، گفت: فارغ التحصیلان از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند اما متاسفانه از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند. http://cdn.icana.ir/d/019/201610109677528592.jpg تجهیزات,و,امکانات,دانشگاه,فنی,و,حرفه‌ای,به,روز,نیست/,دانشگاه,از,نظر,عملی,حرفی,برای,گفتن,ندارد Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا تاکید بر اینکه رشته‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای باید کیفی شوند، گفت: تعداد و آمار رشته‌های دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای زیاد است اما متاسفانه کیفیت مناسبی ندارند و در واقع رشد کیفی آموزشی و علمی متناسب با توسعه کمی آن نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساتید خوبی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تدریس می‌کنند، افزود: هر چند دانشگاه فنی و حرفه‌ای امکانات مناسب و خوبی دارند اما متاسفانه این امکانات به روز و مجهز نیست و باید به روز شوند.

دانشگاه فنی از نظر عملی، اجرایی و مهارتی نتوانسته موفقیت چندانی را کسب کند

وی با یادآوری اینکه عملکرد دانشگاه فنی و حرفه‌ای از لحاظ نظری مطلوب است، تصریح کرد: اما متاسفانه از نظر عملی، اجرایی و مهارتی نتوانسته موفقیت چندانی را کسب کند.

ضرورت تعریف جایگاه علمی و ارتقای جایگاه و دانش نیروی انسانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ضرورت تعریف جایگاه علمی و ارتقای جایگاه و دانش نیروی انسانی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید در زمینه تربیت نیروی انسانی ماهر و متناسب با جامعه دانش‌بنیان گامی جدی بردارد.

محمدی افزود: در کشورهای غربی فردی که چهار سال آموزش دیده مهندس نظری نامیده می‌شود و بعد از سه سال در کارخانجات یا موسسات مشغول و با وسایل و تجهیزات کار به صورت عملی آشنا می‌شود و سپس بعد از گذراندن دوره سه ساله مهندس فنی و بعد از طی این مدت توانمند می‌شود.

فارغ التحصیلان فنی و حرفه‌ای از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند اما از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما متاسفانه دانشگاه‌های فنی بسیار خوب کشور حتی تهران و صنعتی شریف در این باره مشکل دارند یعنی فارغ التحصیلان ما از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند اما متاسفانه از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند و این مشکلی است که باید در حوزه آموزش‌های مهارتی آن را برطرف کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر