هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پس از مخالفت نمایندگان با رد و انجام تحقیق و تفحص از شهرداری؛

تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس خارج شد

سرویس صحن
نمایندگان مردم در خانه ملت با رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران و همچنین انجام تحقیق و تفحص مخالفت کردند.
سه‌شنبه 16 مرداد 1397 ساعت 10:59
تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس خارج شد نمایندگان مردم در خانه ملت با رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران و همچنین انجام تحقیق و تفحص مخالفت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611104788965187.jpg تحقیق,و,تفحص,از,شهرداری,تهران,از,دستور,کار,مجلس,خارج,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 مرداد) مجلس شورای اسلامی با رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت وساز و هزینه ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر با 85 رأی موافق، 86 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر مخالفت کردند.

همچنین نمایندگان با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر نیز با 105 رأی موافق، 83 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر مخالفت کردند.

مسعود پزشکیان در توضیح رأی گیری انجام گرفته یادآور شد: با توجه به مخالفت نمایندگان با رد و انجام تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، این گزارش از دستور کار مجلس خارج شد.

براساس این گزارش سید احسن علوی در تشریح گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر گفت: در اجرای ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس ابتدا اطلاعات واسطه از دستگاه های اجرایی در 21 خرداد 1396 را در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص قرار گرفت و به نظر آقای کواکبیان به نمایندگی از متقاضیان مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده کمیسیون موضوع در جلسه رسمی 19 آذر 96 کمیسیون با حضور تعدادی از متقاضیان تحقیق و تفحص و شهردار وقت تهران مطرح و پس از استماع نظرات طرفین ضرورت انجام تحقیق و تفحص به تصویب نرسید.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس دهم یادآور شد: محورهای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، خسارات وارده به ناشران کتاب به دلیل ضعف در ساخت و ساز نمایشگاه شهر آفتاب، ابهام در تغییر کاربری و نحوه واگذاری املاک شهرداری تهران، عدم واریز مبالغ حاصل از واگذاری بوستان مادر و تخلف و بی انضباطی مالی پروژه ها است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر