شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده پاسخ داد:

حساب یکپارچه مدارس چه معایب و محاسنی دارد؟

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس درباره وجوه مختلف ایجاد حساب یکپارچه برای مدارس توضیح داد.
جمعه 19 مرداد 1397 ساعت 17:00
حساب یکپارچه مدارس چه معایب و محاسنی دارد؟ سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس درباره وجوه مختلف ایجاد حساب یکپارچه برای مدارس توضیح داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg حساب,یکپارچه,مدارس,چه,معایب,و,محاسنی,دارد؟ Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اظهارات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد حساب یکپارچه برای هر مدرسه ، گفت: اگرچه این موضوع هنوز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح نشده است اما به دنبال تاکید وزیر مبنی بر انجام این مهم به‌زودی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا منظور و هدف آن‌ها مشخص شود، با این وجود به نظر می‌رسد این مسئله اولویت آموزش و پرورش نیست.

مشکل آموزش و پرورش نداشتن حساب یکپارچه نبوده و نیست

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نداشتن حساب یکپارچه و دو حسابه بودن مشکل آموزش و پرورش در تمام سال‌های پشت سر گذاشته نبوده است چراکه هر مدرسه معمولا دو حساب داشته است؛ یک حساب که دولت در آن بودجه واریز می‌کند و حسابی که در اختیار مردم برای کمک به مدرسه قرار گرفته است.

نمی‌توان مدارس را بدون کمک‌های مردمی اداره کرد

وی با بیان اینکه حساب دوم زیر نظر انجمن اولیاء و مربیان مدارس بوده و با مصوبه انجمن هزینه امورات مختلف مدارس می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد معایب این حساب یکپارچه از محاسن آن بیشتر باشد چراکه سبب می‌شود مردم از واریز کمک‌های خود به حساب دولتی در نظر گرفته شده اجتناب کرده و تمایلی به این کار نداشته باشند این در حالی است که مدارس را نمی‌توان بدون کمک مردم اداره کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با ابراز نگرانی از کاهش درآمدهای مدارس و نداشتن جایگزین لازم برای  اعتبارات مردمی در پی ایجاد این حساب یکپارچه، اضافه کرد: این کار آموزش و پرورش زمانی قابل دفاع است که دلایل منطقی دیگری را ارائه دهند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000