هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مازنی مطرح کرد:

تشریح طرح 2 فوریتی قانون برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها/ اجرای دقیق اصل 27 قانون اساسی چه نتیجه‌ای دارد

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اگر اصل 27 قانون اساسی رعایت شود،در تجمعات اعتراضی نظام و مردم با مشکلی مواجه نخواهند شد.
سه‌شنبه 16 مرداد 1397 ساعت 15:41
تشریح طرح 2 فوریتی قانون برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها/ اجرای دقیق اصل 27 قانون اساسی چه نتیجه‌ای دارد عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اگر اصل 27 قانون اساسی رعایت شود،در تجمعات اعتراضی نظام و مردم با مشکلی مواجه نخواهند شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201807108238024521.jpg تشریح,طرح,2,فوریتی,قانون,برگزاری,تجمعات,و,راهپیمایی‌ها/,اجرای,دقیق,اصل,27,قانون,اساسی,چه,نتیجه‌ای,دارد Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح " قانون برگزاری تجمعات و راهپیمایی"، اظهار داشت: وقتی که حوادث دی ماه 96 رخ داد، یکی از موضوعاتی که معمولا مسئولان مطرح می‌کردند این بود که اعتراضات غیرقانونی بوده و مردم باید قانونی اعتراض کنند، پس از آن نامه‌ای به وزیر کشور و مرکز پژوهش‌‎ها نوشتم و شخصا نیز کمیته‌ای را تسکیل دادم تا بررسی‌هایی انجام شود که نهایتا مشخص شد، قوانین موجود پاسخگو نیست و نیاز جامعه را تامین نمی‌کند.

قانون فعلی در زمینه آزادی تجمعات کافی نیست /

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در نتیجه با فعالیت کمیته‌ای فرهنگی، اجتماعی و حقوقی طرحی تحت عنوان "برگزاری تجمعات و راهپیمایی" تهیه شد؛ در کلیات این طرح عناوین تعریف شده و وظایف تجمع کنندگان را تعریف کرده است، در قسمت بعدی نیز برای دستگاه‌‎ها وظایفی تعیین شده و در آخر نیز برای تخلفات مواردی را پیش بینی کرده است.

وی افزود:  فوریت این طرح را درخواست کرده‌ایم و  بعضا نمایندگان طرح‌های 2 فوریتی می‌آورند که با توجه به مقطعی بودن آن طرح‌ها من خودم درخواست می‌کنم که 2 فوریت آن طرح‌ها زودتر در دستور کار قرار گیرد.

مازنی ادامه داد: اکنون با اعتراضاتی در سطح کشور مواجه هستیم که اگر قانون مدون، شفاف و روشنی ابلاغ شود تا مردم بدانند که برای بیان اعتراضات خود به کجا مراجعه کنند و چه کارهایی باید انجام دهند و پس از شعار دادن هم امنیت مردم معترض تامین شود.

وی افزود: در صورتی که مردم این موضوعات را بدانند، در چهارچوب قانون اساسی می‌توانند اعتراض کنند و مردم با کسانی که تحت تاثیر دشمنان حرکت‌هایی را انجام می‌دهند، برخورد می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون در زمینه آزادی تجمعات کافی نیست و اراده لازم برای حل این موضوع در چهارچوب قانون اساسی وجود ندارد، گفت: در طول سال‌های پس از انقلاب به دلیل شرایط مختلف، مصلحت اندیشی‌ها سبب شده که حقیقت‌ها به مسلخ بروند، اگر اعتراضات قانونی شود، مانند بسیاری از کشورها امری عادی و قانونی تلقی می‌شود و این فکر ایجاد نمی‌شود که تجمعات نظام و حاکمیت را به خطر انداخته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بیانم کرد: پلیس مظلوم در شرایط فعلی خروس عزا و عروسی است، در صورتی که تجمعی ایجاد شود، باید با تجمع کنندگان برخورد کند. اگر اصل 27 قانون اساسی رعایت شود،در تجمعات اعتراضی نظام و مردم با مشکلی مواجه نخواهند شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000