هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کواکبیان در دیدار سفیر جدید انگلیس در تهران:

بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم ها از شروط مذاکره با آمریکایی ها است

سرویس بین الملل
کواکبیان در دیدار با سفیر جدید انگلیس در تهران گفت: بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم ها از شروط مذاکره با آمریکایی‌ها است.
سه‌شنبه 16 مرداد 1397 ساعت 17:15
بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم ها از شروط مذاکره با آمریکایی ها است کواکبیان در دیدار با سفیر جدید انگلیس در تهران گفت: بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم ها از شروط مذاکره با آمریکایی‌ها است. http://cdn.icana.ir/d/019/201808108642172620.jpg بازگشت,آمریکا,به,برجام,و,لغو,تحریم,ها,از,شروط,مذاکره,با,آمریکایی,ها,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رابرت مک ایر سفیر جدید انگلیس در تهران امروز ( سه شنبه 16 مرداد)  با مصطفی کواکبیان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس دیدار و گفت وگو کرد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در ابتدای این دیدار بر تقویت گفت وگوهای پارلمانی دو کشور تاکید کرد و گفت: مذاکرات نمایندگان دو ملت، تاثیر زیادی در تسهیل مناسبات فیمابین و رفع سوء تفاهم های موجود احتمالی خواهد داشت.

 کواکبیان در ادامه این دیدار با اشاره به لزوم تسریع صدور ویزا برای ایرانیانی که به انگلیس سفر می کنند گفت: تعداد زیادی از ایرانیان، متقاضی سفر به انگلیس هستند و تعداد ویزاهای صادره کنونی پاسخگوی این حجم از تقاضا نیست لذا امیدواریم در دوره ماموریت سفیر جدید، تعداد ویزاهای صادره در هفته افزایش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات کشورمان با اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام گفت: از اروپا  انتظار داریم در حمایت از برجام اقدامات عملی و ملموسی انجام دهد و صرفاً به بیانیه و حمایت های لفظی اکتفا نشود.

وی افزود: توسعه روابط ایران و اروپا به نفع دو کشور و مانعی در برابر زیاده خواهی  های آمریکا خواهد بود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به بدعهدی های آمریکا و خروج یکجانبه این کشور از پیمان های بین‌ المللی از جمله برجام گفت: دولت جدید آمریکا ثابت کرده است نمی توان به تعهدات بین المللی این کشور پایبند بود و اعتمادی به دولتمردان آن نیست.

وی افزود: در شرایط کنونی که آمریکا خواستار مذاکره با ایران است، بازگشت به برجام و لغو تحریم های ایران، از جمله شروط لازم برای شروع مذاکرات دو کشور هستند.

رابرت مک ایر سفیر انگلیس در تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از انجام اولین ملاقات پارلمانی در ایران گفت: سفارت انگلیس در تهران تلاش خود را برای تقویت روابط دوستانه پارلمان های دو کشور بکار خواهد گرفت.

وی در ادامه این دیدار گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام در شرایط پیچیده ای قرار گرفتیم اما با این وجود انگلیس قویاً حمایت خود را از برجام اعلام کرده است.

رابرت مک ایر همچنین گفت: انگلیس اقدامات فراوانی برای تداوم برجام انجام داده است و اکنون در حال رایزنی با آمریکایی‌ها هستیم تا مواردی مثل دارو و سایر کالاهای ضروری مردم را از فهرست تحریم های ایران خارج کنیم.

سفیر انگلیس در تهران در پایان این دیدار گفت: سفارت انگلیس در تهران تلاش خود را به کار گرفته است که تعداد ویزاهای صادره در هفته به دو برابر تعداد کنونی افزایش دهد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000