شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیرضا بیگی خبر داد:

تشکیل گروه تخصصی در کمیسیون شوراها برای افزایش اختیار استانداران / دولت روحانی در تمرکززدایی موفق نیست

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: عملا دولت آقای روحانی در واگذاری اختیارات موفق نبوده و تمرکز گرایی فعلی که سبب بسیاری از فسادها در مرکز کشور شده، از نتایج همین تمرکزگرایی است.
جمعه 19 مرداد 1397 ساعت 07:50
تشکیل گروه تخصصی در کمیسیون شوراها برای افزایش اختیار استانداران / دولت روحانی در تمرکززدایی موفق نیست عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: عملا دولت آقای روحانی در واگذاری اختیارات موفق نبوده و تمرکز گرایی فعلی که سبب بسیاری از فسادها در مرکز کشور شده، از نتایج همین تمرکزگرایی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201803106731062822.jpg تشکیل,گروه,تخصصی,در,کمیسیون,شوراها,برای,افزایش,اختیار,استانداران,/,دولت,روحانی,در,تمرکززدایی,موفق,نیست Icana

احمدعلیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تشکیل 4 گروه تخصصی برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور، اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی اولویت هایی را برای کمیسیون‌ها تعیین کرده‌اند و متناسب با حوزه کاری هر کمیسیونی اولویت‌هایی دیده شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای کمیسیون شوراها چندین موضوع مانند شهرداری‌ها، مشارکت در سرمایه گذاری، اشتغال و همچنین افزایش اختیار استانداران تعیین شده است، افزایش اختیار استانداران به نحوی باید پیگیری شود تا منجر به تمرکز زدایی شود تا کارها سرعت بیشتری پیدا کند و به همین منظور در اولویت کار کمیسیون شوراها قرار گرفته است.

وی افزود: این بخش از کار را به من سپردند تا در معیت نمایندگان دیگری که عضو کمیسیون شوراها هستند، موضوع افزایش اختیار استانداران را پیگیری کنیم.

علیرضابیگی ادامه داد: بنا داریم که با مطالعه میدانی و اخذ نظر از استانداران موفق در دولت‌های مختلف، راهکاری را برای واگذاری اختیارات تهیه کنیم که البته واگذاری اختیارات با تفویض اختیارات متفاوت است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع در راستای اجرای اصل 127 قانون اساسی است، 3 نفر از استانداران فعلی و چند نفر از استانداران موفق سابق را دعوت می کنیم تا با اخذ نظر، تصمیم دقیق و کارشناسی اتخاذ شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه باید افزایش اختیار استانداران را شاهد باشیم، بیان کرد: عملا دولت آقای روحانی در واگذاری اختیارات موفق نبوده و تمرکز گرایی فعلی که سبب بسیاری از فسادها در مرکز کشور شده، از نتایج همین تمرکزگرایی است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000