هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

توسعه دانشگاه‌ها ضرورت ندارد/ پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت جغرافیایی هر منطقه باشد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها باید براساس ظرفیت جغرافیا، فرهنگ و هنر هر منطقه باشد، توسعه دانشگاه‌ها را غیرضروری خواند.
جمعه 19 مرداد 1397 ساعت 09:10
توسعه دانشگاه‌ها ضرورت ندارد/ پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت جغرافیایی هر منطقه باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها باید براساس ظرفیت جغرافیا، فرهنگ و هنر هر منطقه باشد، توسعه دانشگاه‌ها را غیرضروری خواند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100021982086.jpg توسعه,دانشگاه‌ها,ضرورت,ندارد/,پذیرش,دانشجو,در,دانشگاه‌ها,براساس,ظرفیت,جغرافیایی,هر,منطقه,باشد Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود 22 درصد از دانشجویان کل کشور در تهران و عدم اجرای بومی‌گزینی، گفت: می‌توان ادعا کرد که در حال حاضر شرایط نسبت به گذشته بهتر است؛ حدود 30 سال پیش عمده دانشگاه‌های مطرح و بزرگ  کشور در تهران وجود داشت که به تبع آن بیشتر دانشجویان نیز در تهران به ادامه تحصیل می‌پرداختند این درحالی است که امروزه در بیشتر استان‌ها و شهرستان‌های کشور دانشگاه‌های بنام و سطح بالایی از نظر کیفیت وجود دارد.

دانشگاه‌ها باید در منطقه‌ای ساخته شوند که پتانسیل تربیت نیروی انسانی را داشته باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: دانشگاه باید در منطقه‌ای ساخته شود که پتانسیل لازم برای تربیت نیروی انسانی را داشته باشد از آنجایی که دانشگاه محیطی علمی است به اساتید ماهر و باسواد نیاز دارد؛ حال این سوال ایجاد می‌شود که می‌توان به بهانه بومی‌گزینی تعداد دانشگاه‌ها را در استان‌ها را افزایش داد؟ به طور مثال آیا نیاز است برای تربیت مهندس مکانیک دانشگاه‌ها و رشته تحصیلی را توسعه داد یا بهتر است چند دانشگاه محدود را مسئول تربیت متخصص در این رشته کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس بیان کرد: براساس ظرفیت جغرافیا، فرهنگ و هنر هر منطقه باید رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های استان‌ها تدریس شود؛ لزومی ندارد در تمام استان‌ها رشته‌های غیرکاربردی و نامتناسب با ظرفیت منطقه تدریس شود.

در آمایش آموزش عالی باید پیش از تاسیس دانشگاه‌ها شرایط منطقه در نظر گرفته شود

وی با بیان اینکه در آمایش آموزش عالی باید پیش از تاسیس دانشگاه‌ها شرایط استان و منطقه در نظر گرفته شود تا مشخص شود کدام رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه‌ها تدریس شود، ادامه داد: دانشگاه نفت به ضرورت در آبادان ساخته شد که متناسب با شرایط این منطقه است؛ تدریس برخی رشته‌های تحصیلی در تمام دانشگاه‌های کشور نیاز نیست و هر فردی که تمایل به تحصیل در اینگونه رشته‌ها را دارد می‌تواند به استان‌های دیگر رود که البته این مورد در شرایط بسیار خاص به وجود می‌آید.

توسعه دانشگاه‌ها ضرورت ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه توسعه دانشگاه‌ها ضرورت ندارد، خاطرنشان کرد: باید براساس آمایش عالی نیاز استان‌ها به نیروی انسانی متخصص را مشخص کرده و دانشگاه‌های منطقه مسئول این متخصصان شوند به طور مثال برخی از استان‌ها به مهندس کشاورزی نیاز دارند بنابراین باید در دانشگاه‌های این استان تمرکز بر تربیت نیروی انسانی ماهر در این زمینه باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000