هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

آموزش عالی به شکل کاریکاتوری بزرگ می‌شود/ ادامه تحصیل جایگزین ایجاد شغل شده/ سالانه صد هزار فارغ‌التحصیل دکتری

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است آموزش عالی کشور به شکل کاریکاتوری بزرگ می‌شود.
جمعه 19 مرداد 1397 ساعت 15:53
آموزش عالی به شکل کاریکاتوری بزرگ می‌شود/ ادامه تحصیل جایگزین ایجاد شغل شده/ سالانه صد هزار فارغ‌التحصیل دکتری عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است آموزش عالی کشور به شکل کاریکاتوری بزرگ می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201603103557263556.jpg آموزش,عالی,به,شکل,کاریکاتوری,بزرگ,می‌شود/,ادامه,تحصیل,جایگزین,ایجاد,شغل,شده/,سالانه,صد,هزار,فارغ‌التحصیل,دکتری Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تحصیل 100 هزار نفر دانشجو در مقطع دکتری، گفت: باید افرادی که به معنای واقعی عاشق علم و تحصیل هستند  در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند اما متاسفانه از آنجایی که دولت نتوانسته در کشور شغل ایجاد کند ادامه تحصیل جایگزین شغل شده به همین دلیل صف فارغ‌التحصیلان دکتری در ایران طویل است.

دانشگاه‌ها در مقطع دکتری سالانه حدود 25 هزار ورودی دارند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه نیاز کشور به هیات علمی دانشگاه‌ها محدود است بنابراین لزومی به این تعداد دانشجو دکتری نیست؛ این پایه در دانشگاه‌ها سالانه حدود 25 هزار نفر ورودی دارد و در یک مقطع 4 ساله حدود 100 هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند وجود این تعداد فارغ‌التحصیل دکتری در کشور در آینده به معضلی تبدیل می‌شود.

آموزش عالی کشور به شکل کاریکاتوری بزرگ می‌شود

سلیمی بیان کرد: کشور باید به دنبال پرورش و تربیت نیروهای مهارتی باشد تا بیکاری کاهش پیدا کند؛ آموزش عالی کشور به شکل کاریکاتوری بزرگ می‌شود یعنی حجیم شدن این نظام شکل معقولی ندارد و مسئولی نیز به این موضوع رسیدگی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه برخی می‌اندیشند با ادامه تحصیل جوانان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این افراد دیرتر به دنبال کار و ورود به به بازار کار هستندو این می تواند راهی برای کاهش تعداد بیکاران باشد، اظهار کرد: در کشور جوانان بسیاری وجود دارند که علیرغم داشتن تحصیلات عالیه و نخبه بودن افسرده هستند زیرا سالیان سال برای تحصیل زمان گذاشته‌اند اما امروز نمی‌توانند در شغلی حضور داشته باشند.

جذب دانشجو در مقطع دکتری مدیریت شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به اینکه آیا جذب دانشجو در مقطع دکتری باید با شیب منفی ادامه داشته باشد، عنوان کرد: این موضوع باید مدیریت و محاسبه شود زیرا در برخی رشته‌ها نیاز است تعداد دانشجویان در مقطع دکتری افزایش و در برخی رشته‌ها کاهش داشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000