هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گودرزی:

قوانین مسدودساز تحریمی اروپایی‌ها شامل کشورهای ثالث علاقمند به برجام نیز شود

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بسیاری از کشورهای غیراروپایی هستند که علاقمند به ادامه مراودات اقتصادی خود با ایران در قالب برجام هستند که لازم است با قوانینی از این کشورها نیز دربرابر فشارهای آمریکا حمایت شود.
جمعه 19 مرداد 1397 ساعت 15:33
قوانین مسدودساز تحریمی اروپایی‌ها شامل کشورهای ثالث علاقمند به برجام نیز شود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بسیاری از کشورهای غیراروپایی هستند که علاقمند به ادامه مراودات اقتصادی خود با ایران در قالب برجام هستند که لازم است با قوانینی از این کشورها نیز دربرابر فشارهای آمریکا حمایت شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605108560443600.jpg قوانین,مسدودساز,تحریمی,اروپایی‌ها,شامل,کشورهای,ثالث,علاقمند,به,برجام,نیز,شود Icana

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به قانون مسدودساز تحریمی اروپایی ها برای مقابله با تحریم های آمریکایی شرکت های اروپایی مرتبط با ایران، گفت: اقدامی که اروپایی ها در این راستا دارند، اقدام مثبت و رو به جلویی است اما باید در عمل هم به آن پایبند بوده و قابلیت اجرا داشته باشد.

هنوز در حوزه فروش و حمل و نقل نفت مشکل داریم/ اروپا قوانین مسدودساز تحریمی خود را اجرا کند

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: جمهوری اسلامی همواره نگرانی نسبت به غرب داشت که البته واقعی هم بود چنانچه هنوز در حوزه فروش و حمل و نقل نفت و انتقال درآمدهای حاصل از فروش نفت دچار مشکل هستیم.

وی در ادامه درباره مصوبه اتحادیه اروپا مبنی بر قوانین مسدود ساز تحریمی اروپا، اظهار داشت: این اقدام رو به جلو است اما در عمل نیز باید بتواند منافع جمهوری اسلامی را که در برجام مطرح شد دنبال کرده و به انجام برساند.

برخی کشورها از ترس فشارهای آمریکا پیش از ابلاغ ترامپ اقدام به قطع خرید نفت از ایران کرده‌اند

گودرزی همچنین ورود کشورهای ثالث علاقمند به برجام را به مصوبه اتحادیه اروپا مبنی بر قوانین مسدودسا تحریمی اروپا مهم ارزیابی کرد و افزود: بسیاری از کشورهای غیراروپایی با ایران روابط اقتصادی و تجاری دارند که اکنون خود را در معرض تهدید تحریم های آمریکا می بینند از این رو اروپایی ها می توانند از ظرفیت های موجود استفاده کرده و با قوانین تصویبی خود به گونه ای عمل کنند که این کشورها نیز تحت پوشش قرار گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید به لحاظ حقوقی به گونه ای برخورد کرد که به کشورها برای مراودات آنها آزادی عمل داده شود و جلوی استکبار آمریکایی ها گرفته شود تا برخی کشورها صرفا از ترس آمریکا پیش از ابلاغ صریح ترامپ اقدام به قطع خرید نفت خود از ایران نکنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر