هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی:

علت اصرار اروپا برای ماندن ایران در برجام چیست؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است ضرورت احترام به یک توافقنامه بین‌المللی و اهمیت حفظ امنیت بین‌الملل به دلیل قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه از جمله دلایل اصرار اروپایی‌ها برای حفظ برجام با ایران است.
جمعه 19 مرداد 1397 ساعت 15:50
علت اصرار اروپا برای ماندن ایران در برجام چیست؟ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است ضرورت احترام به یک توافقنامه بین‌المللی و اهمیت حفظ امنیت بین‌الملل به دلیل قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه از جمله دلایل اصرار اروپایی‌ها برای حفظ برجام با ایران است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608103892036884.jpg علت,اصرار,اروپا,برای,ماندن,ایران,در,برجام,چیست؟ Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره تلاش و اصرار اروپایی ها به حفظ برجام با ایران گفت: اروپایی ها همواره همکار راهبردی آمریکایی ها بودند و در همین راستا نیز تشکلی به نام 1+5 را ایجاد کردند.

اروپا به دنبال حیثیت از دست رفته خود

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: اروپایی ها خود را دارای نقش اساسی در کنار آمریکایی ها می دانستند که به خصوص این احساس در زمان اوباما بسیار پررنگ بود اما با روی کار آمدن ترامپ و مشاهده بدعهدی وی در بسیاری از مسائل از جمله برجام احساس اهانت بزرگی می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اروپا قصد دارد حیثیت سیاسی از دست رفته خود را بازیابد، عنوان کرد: امیدواریم اروپایی ها استقلال خود را بازیابند و حداقل در زمینه برجام بتوانند به تعهدات خود عمل کرده و مانع تأثیرگذاری و فشار آمریکا بر کشورها و شرکت های مرتبط با ایران شوند.

دغدغه اروپا از حفظ ایران در برجام حفظ امنیت بین‌الملل است

جاسمی در ادامه با بیان اینکه خروج از برجام از بعد حیثیتی هیچ اهمیتی برای ایالات متحده نداشت، اظهار داشت: آمریکایی ها خود را نسبت به سایر کشورها برتر می بیند و تنها قصد آنها عرض اندام برای تمام کشورها از جمله روسیه، چین و اتحادیه اروپا است که تلاش دارد این کشورها را در کنترل بیشتر خود درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه از سوی دیگر حفظ امنیت بین المللی نیز برای اروپایی ها مهم است، خاطرنشان کرد: اروپایی ها احساس می کنند اگر ایران از برجام خارج شود امنیت بین المللی به خطر می افتد چرا که ایران کشوری قدرتمند و دارای نفوذ به خصوص در منطقه است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000