هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

قانون تغییر در سهمیه کنکور به امسال نمی‌رسد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید بعید می‌داند که قانون تغییر در سهمیه کنکور به امسال برسد.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 15:36
قانون تغییر در سهمیه کنکور به امسال نمی‌رسد عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید بعید می‌داند که قانون تغییر در سهمیه کنکور به امسال برسد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg قانون,تغییر,در,سهمیه,کنکور,به,امسال,نمی‌رسد Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ارجاع طرح اصلاح نحوه سهمیه‌بندی کنکور ایثارگران به کمیسیون آموزش مجلس، گفت: متاسفانه به دلیل بی‌تدبیری و غفلت یا شاید هم با نیت خوب دولت و مجلس در برنامه ششم توسعه برای رزمندگانی که 6 ماه جبهه داشتند سهمیه مقرر کردند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: این اتفاق سبب شد در کنکور سال گذشته رتبه 8 هزار قبولی کسب نکند اما رتبه 10 هزار سهمیه‌دار به قبولی برسد و این اتفاق در جامعه این نگرانی‌ را که تمامی این قبولی‌ها از آن ایثارگران است، ایجاد کرد؛ در حالی که تمامی ایثارگران، رزمندگان به همراه فرزندان و همسران و خانواده‌ها در کل 11 درصد شرکت‌کننده در کنکور سراسری را تشکیل می‌دهند.

انتقاد از طولانی شدن اصلاح بند الف ماده 90 قانون برنامه ششم در مجلس

وی با انتقاد از طولانی شدن اصلاح بند الف ماده 90 قانون برنامه ششم در مجلس، افزود: مجلس با این بحث‌ها به جای کمک به خانواده ایثارگران فقط جامعه را متشنج می‌کند.

ابطحی با بیان اینکه اگر عبارت اضافه شدن 5 درصد به سهمیه 25 درصد ایثارگران و جانبازان اصلاح و حذف شود مشکل حل خواهد شد، اضافه کرد: در جریان آخرین بررسی این طرح در صحن علنی به دلیل رای نیاوردن پیشنهادات نمایندگان، آن را جهت بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.

بعید می‌دانم اصلاحات به کنکور امسال برسد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: آنچه برای مجلس و دولت فوریت دارد اعمال قوانین در کنکور سراسری امسال است تا پذیرش‌ها براساس آن انجام گیرد اما بعید می‌دانم اصلاحات به کنکور امسال برسد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 16مردادماه) مجلس شورای اسلامی اصلاح نحوه سهمیه بندی کنکور ایثارگران را با 165 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در جلسه با پیشنهاد دکتر علی لاریجانی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارجاع دادند. در جریان رسیدگی به این طرح پیشنهاداتی توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شد اما تصویب نشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000