ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی مطرح کرد:

منافع ملی، اولویت اصلی در تعیین حریم و بستر دریای خزر/ وزارت خارجه متولی مذاکرات با کشورهای همسایه

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشار به این که مجلس در تعیین حریم و بستر دریای خزر نمی تواند مستقل عمل کند، گفت: این وظیفه بر عهده دولت و به طور خاص وزارت خارجه است.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 16:12
منافع ملی، اولویت اصلی در تعیین حریم و بستر دریای خزر/ وزارت خارجه متولی مذاکرات با کشورهای همسایه عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اشار به این که مجلس در تعیین حریم و بستر دریای خزر نمی تواند مستقل عمل کند، گفت: این وظیفه بر عهده دولت و به طور خاص وزارت خارجه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg منافع,ملی،,اولویت,اصلی,در,تعیین,حریم,و,بستر,دریای,خزر/,وزارت,خارجه,متولی,مذاکرات,با,کشورهای,همسایه Icana

علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تعیین حریم و بستر دریای خزر توسط مجلس شورای اسلامی، گفت: وظیفه مجلس قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و باید طوری عمل کند که از منافع ملی حمایت شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: آنچه که به حقوق ما در دریای خزر در تعیین حریم و نحوه برداشت مربوط می شود به نحوه دیپلماسی و روابط ما با دیگر همسایگان این دریاچه  برمی گردد که این موضوع بر عهده قوه مجریه و به طور خاص وزارت خارجه است.

وی ادامه داد: در این خصوص دولت باید با دیگر کشورهای همسایه دریای خزر وارد مذاکره شده و توافقی انجام دهند، متن توافق باید به تأیید مجلس شورای اسلامی برسد. مجلس شورای اسلامی نیز سعی می کند به شکلی مناسبات را کنترل کند که منافع کشور به خطر نیفتد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: اما این که گفته شود مجلس در تعیین حریم دریای خزر می تواند خودش مستقل عمل کند، اینگونه نیست. دولت های همسایه دریای خزر معمولاً نشست هایی دارند و گاهی اوقات هم اختلاف دیدگاه هایی پیش می آید اما این گونه نیست که مجلس یکی از کشورها قانونی را تصویب کند و دیگر کشورها از آن تبعیت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: از طرف دیگر اخیراً لایحه یا توافقنامه ای از سوی وزارت خارجه در خصوص مباحث خارجی  به مجلس تقدیم نشده است، قبلاً وزارت خارجه توافقی را با کشورهای همسایه خزر به امضاء رسانده بود که مراحلش طی شده اما در 2 سال اخیر توافقی صورت نگرفته است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار