شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحتی:

بودجه امور فرهنگی و پرورشی در اولویت‌های انتهایی وزارت آموزش و پرورش قرار دارد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه آموزش با پرورش تلفیق شده است، از اینکه بودجه امور فرهنگی و پرورشی در اولویت‌های انتهایی وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، انتقاد کرد.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 16:31
بودجه امور فرهنگی و پرورشی در اولویت‌های انتهایی وزارت آموزش و پرورش قرار دارد عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه آموزش با پرورش تلفیق شده است، از اینکه بودجه امور فرهنگی و پرورشی در اولویت‌های انتهایی وزارت آموزش و پرورش قرار دارد، انتقاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711105948399313.jpg بودجه,امور,فرهنگی,و,پرورشی,در,اولویت‌های,انتهایی,وزارت,آموزش,و,پرورش,قرار,دارد Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص کسری بودجه جهت پرداختن به  امور فرهنگی و پرورشی در آموزش و پرورش کشور و لزوم افزایش بودجه این بخش گفت: تا زمانی که بودجه آموزش و پرورش هرسال با کسری مواجه است، طبیعی است که بودجه امور فرهنگی و پرورشی این وزارتخانه نیز دچار کسری می‌شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش برای بودجه خود اولویت‌هایی دارد که متاسفانه بودجه امور فرهنگی و پرورشی در اولویت‌های آخر قرار دارد؛ لذا همین امر باعث کمرنگ شدن فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی در این وزارتخانه شده است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش با پرورش تلفیق شده است، ادامه داد: همانگونه که مسئله آموزش مهم است، مسئله پرورشی نیز به همان اندازه و حتی بیشتر از حوزه آموزش دارای اهمیت است و غفلت از هر یک از موارد سبب آسیب دیدن سیستم آموزش و پرورش خواهد شد.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در وهله اول برای افزایش بودجه و فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش باید کسری بودجه جبران شود و این جبران باید در تمام بخش‌های آموزش و پرورش از جمله پرداخت معوقات معلمان، پرداخت سرانه اضافه کار در آموزش و پرورش صورت بگیرد.

فلاحتی یادآور شد: متاسفانه به دلیل کسری بودجه شیر مدارس حذف شده که اقدامی نادرست از جانب وزارت آموزش و پرورش بود و این امکان وجود دارد که این کسری در تامین لوازم بهداشتی برای دانش‌آموزان و تامین  فضای آموزشی مناسب برای آنها تاثیر منفی بگذارد و سبب ایجاد مشکلات فراوان برای دانش‌آموزان شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس دهم بیان کرذ: دولت وظیفه دارد بحث آموزش و پرورش را در اولویت خود قرار دهد و در تخصیص بودجه برای این وزارتخانه اهتمامی ویژه اتخاذ کند و هرساله بر مقدار آن بیافزاید؛ اگر کسری بودجه در آموزش و پرورش جبران شود، تمامی فعالیت‌ها در این وزارتخانه به ترتیب اولویت‌بندی انجام خواهد شد و می‌توان با اولویت قرار دادن امور فرهنگی و پرورشی زمینه توسعه کشور را فراهم کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید دانست که بسیاری از مشکلات در کشور بدلیل عدم توجه دولت به سیستم آموزش و پرورش کشور علی الخصوص امور فرهنگی و پرورشی است؛ بنابراین باید درجهت تقویت این بخش، بودجه‌ای مناسب تدارک دیده شود تا بتوان به بهترین میزان از آن بهره‌برداری نمود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000