ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اختیاری پاسخ داد:

بیمه پروژه‌های پژوهشی دست‌وپاگیر است یا حمایت‌کننده؟

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مفید یا زائد بودن بیمه پروژه‌های پژوهشی توضیحاتی ارائه کرد.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 17:38
بیمه پروژه‌های پژوهشی دست‌وپاگیر است یا حمایت‌کننده؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مفید یا زائد بودن بیمه پروژه‌های پژوهشی توضیحاتی ارائه کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106525767330.jpg بیمه,پروژه‌های,پژوهشی,دست‌وپاگیر,است,یا,حمایت‌کننده؟ Icana

اسفندیار اختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بیمه پروژه‌های پژوهشی، گفت: پروژه‌های پژوهشی در حال انجام به عنوان یک کار محسوب می‌شوند و تیم کاری این پروژه‌ها نیز افراد مشغول در این کار هستند؛ براساس قوانین کار و تامین اجتماعی باید حق بیمه افراد در پروژه‌های پژوهشی پرداخت شود.

بیمه پژوهشگران هزینه بالاسری به وجود می‌آورد

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی افزود: پرداخت حق بیمه برای پژوهشگران دانشگاهی و کسانی که به صورت پاره وقت کار می‌کنند هزینه بالاسری به وجود می‌آورد؛ علاوه بر این قوانین خاص، قانون کار نیز بر این پروژه‌ها حاکم هستند؛ در قوانین کار محدودیت ساعت، کار و مکان وجود دارد و این درحالی است که در کارهای پژوهشی در برخی مواقع نیاز است پژوهشگر شبانه‌روز بر روی پرژوه کار کند.

بیمه پروژه‌های پژوهشی هزینه‌های بسیاری تحمیل می‌کند

اختیاری با بیان اینکه بیمه پروژه‌های پژوهشی هزینه‌های بسیاری بر پژوهشگر تحمیل می‌کند، خاطرنشان کرد: در قوانین تامین اجتماعی برای پژوهشگرهایی که به صورت انفرادی فعالیت می‌کنند تسهیلاتی در نظر گرفته شده است اما در صورتی که پژوهشگرها به صورت تیمی کار کنند، موانع بسیاری مقابل پژوهشگر و کارهای پژوهشی به وجود می‌آید.

قوانین به گونه‌ای باشد که موانع و هزینه‌های بالاسری از دوش پژوهشگر برداشته شود

وی ادامه داد: قوانین باید به گونه‌ای باشد که کار تیمی پژوهشی بیشتر شکل گیرد و موانع و هزینه‌های بالاسری از دوش پژوهشگر برداشته شود؛ جنس کار پژوهش بسیار خاص است زیرا آنها در یک زمان بسیار کوتاه کار بزرگی انجام می‌دهند.

پروژه‌های پژوهشی طولانی مدت به تضمین شغلی نیاز دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه آیا بیمه پروژه‌های پژوهشی می‌تواند مانعی برای پیشرفت این پروژه‌ها باشد، توضیح داد: بستگی به کار پژوهشی دارد؛ در صورتی که پروژه طولانی مدت باشد افرادی که در پروژه‌ها فعالیت می‌کنند باید منطبق بر قوانین کار کنند و تضمین شغلی داشته باشند اما اگر  قرار است پروژه در زمان کوتاهی انجام شود این قوانین می‌تواند دست و پاگیر باشد و اجازه به نتیجه رسیدن کارهای پژوهشی را ندهد./
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار