هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کبیری:

هجوم مرزنشینان کشورهای همسایه برای خرید کالاهای اساسی داخل ایران

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت ارائه کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی به مردم تاکید کرد.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 16:56
هجوم مرزنشینان کشورهای همسایه برای خرید کالاهای اساسی داخل ایران عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت ارائه کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی به مردم تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201703109866590503.jpg هجوم,مرزنشینان,کشورهای,همسایه,برای,خرید,کالاهای,اساسی,داخل,ایران Icana

سید تقی کبیری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت قیمت ها در بازار ارز،گفت:بعد از نوسانات بازار ارز قیمت کالاهای مختلف با تغییر قابل توجهی روبرو شده و متاسفانه نرخ برخی از کالاها بصورت نجومی بالا رفته است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:بخشی از رشد قیمت کالاها در مدت اخیر منطقی بوده و در هر صورت باید پذیرفت افزایش نرخ ارز تاثیراتی در رشد قیمت سایر کالاها به لحاظ اقتصادی دارد اما انتقادی که وارد است بحث افزایش کاذب نرخ ها و گرانی ها است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی،افزود:با وجود افزایش محدود حقوق کارکنان و کارگران در سال 97 در حال حاضر قیمت کالاهای اساسی حدود 30 الی 40 درصد افزایش یافته و حتی نرخ برخی کالاها بیش از 40 درصد با رشد روبرو شده که بیانگر این است تامین معیشت خانوارها با دشواری روبرو شده است.

اعمال نظارت دقیق بر روند توزیع و فروش کالاهای اساسی ضرورت دارد

کبیری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:نظارت بر روند توزیع و فروش کالاهای اساسی که با نرخ ارز ترجیحی وارد کشور شده اند نباید ضعیف باشد و در این زمینه باید دستگاه های ذی ربط هر چند مدت گزارش ارائه کنند.

وی ادامه داد:در شهرهای مرزی باید نظارت بر توزیع و فروش کالاهای اساسی بیشتر باشد چرا که بر اساس گزارش ها، مرزنشینان کشورهای همسایه با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز در ایران، برای خرید کالاهای اساسی به ایران مراجعه می کنند تا بتوانند حجم قابل توجهی کالاهای اساسی داخل ایران را خریداری کنند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:تخصیص نرخ ارز دولتی با هدف تامین کالاهای اساسی با قیمت مناسب انجام شده بنابراین نباید اجازه داد این کالاها به نرخ ارز آزاد به مردم  فروخته شوند یا اینکه توسط مرزنشینان کشورهای همسایه خریداری و از کشور خارج شوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر