هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اولادقباد:

آموزش و پرورش خود به مافیای کنکور مجوز می‌دهد/ استرس کنکور نباید به امتحانات نهایی منتقل شود

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد وجود مافیای کنکور برای ممانعت از حذف کنکور، عنوان کرد: خود آموزش و پرورش به مؤسسات کنکوری مجوز می‌‎دهد و فعالیت تمام این مؤسسات بر اساس قانون ایرادی ندارد.
یکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 11:00
آموزش و پرورش خود به مافیای کنکور مجوز می‌دهد/ استرس کنکور نباید به امتحانات نهایی منتقل شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رد وجود مافیای کنکور برای ممانعت از حذف کنکور، عنوان کرد: خود آموزش و پرورش به مؤسسات کنکوری مجوز می‌‎دهد و فعالیت تمام این مؤسسات بر اساس قانون ایرادی ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106556099356.jpg آموزش,و,پرورش,خود,به,مافیای,کنکور,مجوز,می‌دهد/,استرس,کنکور,نباید,به,امتحانات,نهایی,منتقل,شود Icana

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست هفته گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و تأکید وی بر تغییر نحوه پذیرش دانشجویان و حذف کنکور، گفت: نفس حذف کنکور و اقدام در جهت اجرای آن، استراتژی کاملا درستی است اما باید برای حذف کامل کنکور زیرساخت‌ها را فراهم کرد.

نبود عدالت آموزشی اصلی‌ترین مانع حذف کنکور

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر عدالت آموزشی به هیچ عنوان برابر نیست، افزود: برای نمونه امکانات و داشته‌‎های آموزشی دانش آموزی که در تهران در حال تحصیل است قابل قیاس با یک دانش آموز روستایی نیست.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در بسیاری از مدارس به دلیل کمبود نیروی آموزشی معلمان ریاضی، شیمی و فیزیک هم تدریس می‎کنند؛ در چنین شرایطی قطعا نباید به فکر حذف کنکور باشیم.

اولادقباد یکی دیگر از دلایل مقاومت‌ها در برابر حذف کنکور را برگزاری غیر ایمن امتحانات نهایی خواند و اضافه کرد: ظرف همین سال‎‌های اخیر ابهامات متعددی پیرامون نحوه برگزاری انتخابات نهایی مدارس مطرح شد که برخی از آن‌ها وارد بود.

نباید استرس کنکور به امتحانات نهایی منتقل شود

وی اضافه کرد: البته باید مراقبت کرد این استرس و اضطرابی که امروز در کنکور وجود دارد به طور کامل به امتحانات نهایی منتقل نشود و همین کلاس‌های کنکور به همین شکل برای امتحانات نهایی دبیرستان برگزار نشود تا خانواده‌ها مجددا دچار این اضطراب شوند.

مافیای کنکور همان مؤسساتی است که آموزش و پرورش به آن مجوز می‌دهد

در پاسخ به این سئوال که آیا مقاومتی از جانب مافیای کنکور برای حذف نشدن کنکور وجود دارد یا خیر، گفت: امروز وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم به تمام مؤسسات کنکوری مجوز داده‌اند و طبیعی است این مؤسسات برای بقای درآمد خود مخالف حذف کنکور باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: آموزش و پرورش  چنانچه علاقه به حذف یا محدودسازی مافیای کنکور دارد نباید به صورت حجمی به این مؤسسات مجوز دهد و چنین اقدامی بر خلاف آن چیزی است که گفته می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000