خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/05/21 11:13:35
سرویس اقتصادی
محجوب:

افت سطح رفاه عمومی در جنگ اقتصادی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که وضعیت اقتصادی فعلی قطعاً در آینده ای نزدیک سطح فقر ر ا تغییر خواهد داد، گفت: دولت باید به جای تامین کالاهای ضروری مردم به فکر بسته جامع تری باشد.
افت سطح رفاه عمومی در جنگ اقتصادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که وضعیت اقتصادی فعلی قطعاً در آینده ای نزدیک سطح فقر ر ا تغییر خواهد داد، گفت: دولت باید به جای تامین کالاهای ضروری مردم به فکر بسته جامع تری باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/74315.jpg افت,سطح,رفاه,عمومی,در,جنگ,اقتصادی Icana

علیرضا محجوب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت معیشت کارگرها با توجه به بالا رفتن قیمت ها و کاهش قدرت خرید اقشار ضعیف جامعه، گفت: آثار اقتصادی تحریم ها و سقوط ریال هنوز خودش را در سفره های مردم نشان نداده است وقتی تاثیر می گذارد که ما تورم نقطه به نقطه را ببینیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این که وضعیت اقتصادی ، قطعاً در آینده سطح فقر را تغییر خواهد داد، شکی نیست؛ اما این که به طور آنی بر زندگی مردم تاثیر بگذارد من به آن معتقد نیستم.

وی در مورد تامین کالاهای ضروری مردم توسط دولت گفت: تامین کالاهای ضروری مردم اگر در راستای عدالت باشد، اقدام مناسبی است؛ اما در وضعیت بحرانی،  اقدامات ما برای اقشار ضعیف نمی تواند محدود به توزیع کالا باشد.

در جنگ اقتصادی باید رفاه مردم را بالا ببریم

محجوب گفت: ما در جنگ نظامی نیستیم بلکه درحال جنگ اقتصادی  سر می بریم. در جنگ اقتصادی باید رفاه را بالا ببریم؛ توزیع کالا تنها کف رفاه را تضمین می کند، برای جامعه ای که رفاهش بالاتر از کف بوده است، این تنزل رفاه است و تنزل رفاه توام با اعتراضات و تحرکات اجتماعی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: این بسته ها  راهکارها  به دلیل  جامع  نبودن،کارایی ندارد. هیچ بسته غیر جامعی که با دیگر بسته ها ارتباط برقرار نکند، قابل اجرا نیست.  باید در نظر داشته باشیم که در آمریکا 3 ستاد علیه ما کار می کنند. تنها در یک ستاد که وزارت خزانه داری آمریکا است، بیش از 400 نفر فعال هستند.

این نماینده مجلس دهم اضافه کرد: برای مثال در کشور آمریکا  حتی روی جلوگیری از خرید و فرش دلار در داخل ایران کار می کنند و می خواهند دلار های داخل ایران را با باطل کردن سریال ها بلک کنند. این موضوع را قبلا مطرح کردیم  یک عده فکر کردند می خواهیم مردم دلارهایشان را از منزل خارج کنند. نه این واقعیتی است که در وزارت خزانه داری آمریکا بررسی شده تا این که ما را به انتهای تحریم برساند البته این جزء آخرین نقاط تحریم خواهد بود ولی به هیچ وجه شوخی بردار نیست.

وی در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی دولت باید چه بسته ای را برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه پیشنهاد دهد، تاکید کرد: به نظر من باید یک بسته بسیار بزرگ تر و جامع تری در نظر گرفت؛ تامین مایحتاج ضروری مردم ممکن است در روستا ها کارایی داشته باشد؛ اما در شهر های که 8 تا 15 برابر روستا هزینه می شود این موضوع کاربرد ندارد مگر برای حاشیه شهر ها، حاشیه شهر ها هم به جای کالا، تقویت یارانه را مطالبه می کند که این ها هیچ کدام در بسته های دولت نیست.

عضو کیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به سابقه پیشنهاد ارائه سبد کالا، گفت: سبد کالا جزء پیشنهاد هایی بود که رئیس مجلس و رئیس جمهور مطرح کردند و جزء موضوعات پیشنهادی است؛ اما هنوز در بسته هایی که دولت تقدیم مجلس می کند،  قرار نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet