هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جهانگیری در جلسه هیات امنای کتابخانه ملی:

امروز بیش از هر زمان دیگری باید به مردم امید داد

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: در این مقطع بیش از هر زمان دیگر باید امید و اعتماد مردم تقویت شود و در این راستا انتظارها و توقعات از بخش فرهنگ بیش از سایر بخش ها است.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 19:14
امروز بیش از هر زمان دیگری باید به مردم امید داد معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: در این مقطع بیش از هر زمان دیگر باید امید و اعتماد مردم تقویت شود و در این راستا انتظارها و توقعات از بخش فرهنگ بیش از سایر بخش ها است. http://cdn.icana.ir/d/019/201704100274820433.jpg امروز,بیش,از,هر,زمان,دیگری,باید,به,مردم,امید,داد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر توسعه برنامه های فرهنگی در مقطع کنونی کشور، گفت: نخبگان و اهل فرهنگ در این مقطع مسئولیت سنگینی برعهده دارند و سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز می تواند در این زمینه نقشی اثرگذار ایفا کند. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط حساس کنونی افزود: در این مقطع بیش از هر زمان دیگر باید امید و اعتماد مردم تقویت شود و در این راستا انتظارها و توقعات از بخش فرهنگ بیش از سایر بخش ها است. 

وی با اشاره به گزارش ارائه شده درخصوص عملکرد یکساله سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اقدامات صورت گرفته را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کتابخانه ملی از نظر دریافت اعتبار و منابع مالی همواره مظلوم بوده است که باید بصورت ویژه به این سازمان توجه شود. 

در این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش نیز حضور داشتند،‌ رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن ارائه گزارش عملکرد سال ۹۶ این سازمان، اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا را تشریح کرد. 

وی همچنین با اشاره به خرید و فراهم آوری نزدیک به ۱۵۰۰ نسخه خطی برجسته در سال گذشته، گفت: آمار نسخ خطی سازمان در یک سال اخیر ارتقاء یافته و به ۴۰ هزار نسخه رسیده است. 

رونمایی از سامانه دانشنامه ایران زمین، رونمایی از فاز نخست سامانه فهرست نسخ خطی فارسی جهان، برگزاری نمایشگاه های مختلف، برگزاری نشست منطقه ای یونسکو در سال ۲۰۱۷ با حضور نمایندگان یازده کشور و انعقاد ۱۵ تفاهم نامه همکاری خارجی از جمله اقدامات صورت گرفته سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سال ۹۶ بود که گزارش آن توسط رییس این سازمان ارائه شد. 

در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات مطرح شده از سوی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت. 

تصویب آیین نامه کمیسیون دائمی هیات امناء سازمان، تفویض آیین نامه های داخلی مورد نیاز سازمان به کمیسیون دائمی با اطلاع هیات امناء، بررسی گزارش عملکرد مالی سال ۹۵ سازمان، تصویب بودجه سال ۹۷ و تصویب اصلاحیه بودجه سال ۹۶ سازمان اسناد و کتابخانه ملی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی نیز اتخاذ شد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000