هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صالحی در گفت‌وگوی اختصاصی با خانه ملت:

نوازندگان موسیقی خیابانی باید ضابطه‌های خود را همچون هر شغل دیگری داشته باشند

سرویس فرهنگی
وزیر فرهنگ درخصوص موسیقی خیابانی معتقد است اصل قاعده‌مند کردن پدیده‌های هنریِ جاری در فضای عمومی امر مطلوبی است.
یکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 12:10
نوازندگان موسیقی خیابانی باید ضابطه‌های خود را همچون هر شغل دیگری داشته باشند وزیر فرهنگ درخصوص موسیقی خیابانی معتقد است اصل قاعده‌مند کردن پدیده‌های هنریِ جاری در فضای عمومی امر مطلوبی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201805104088670396.jpg نوازندگان,موسیقی,خیابانی,باید,ضابطه‌های,خود,را,همچون,هر,شغل,دیگری,داشته,باشند Icana

سیدعباس صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص نگاه وزارت فرهنگ نسبت به موسیقی خیابانی، گفت: اصل قاعده‌مند کردن پدیده‌های هنریِ جاری در فضای عمومی امر مطلوبی است چراکه داشتن ضابطه در هر امری کمک می‌کند تا آن کار علاوه بر جریان داشتن، شیوه‌های نامطلوب نداشته باشد؛ البته موسیقی و نوازندگان خیابانی نیز از این مسئله مستثنی نیستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موسیقی و نوازندگان خیابانی باید ضابطه‌های خود را در اجتماع همچون هر شغل دیگری داشته باشند، افزود: با این وجود لزوم ورود به این نوع موسیقی و ضرورت شناسنامه‌دار کردن، تعیین مکان مشخص برای نوازندگان خیابانی و تدوین شیوه‌نامه برای این نوع موسیقی توسط دفتر موسیقی وزارت فرهنگ در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون این نوع موسیقی در کشور اجرا شده و نیازمند مسائل فوق و مجوز شغل و اشتغال نبوده است، ادامه داد: گاهی گسترش هر مسئله‌ای پرسش‌های را پدید می‌آورد که آیا می‌تواند به همین شکل ادامه یابد یا باید تغییر رویه‌ پیدا کند؟

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در پی گزارش ارسالی به کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر اینکه برخی از جلوه‌های جدید موسیقی خیابانی مشمول مسائل و پیامدهایی هستند، مسئله پدیده موسیقی خیابانی در این کمیسیون با حضور مسئولان برخی از دستگاه‌ها بررسی شد و در پی این جلسه مقرر شد؛ برای موسیقی خیابانی مکان مشخص و شیوه‌نامه در نظر گرفته شود و نوازندگان شناسنه‌دار شوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر