شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حجتی:

کشور در تامین مواد غذایی مشکل ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشور در اکثر مواد غذایی به خودکفایی رسید و وارد کننده نیست، گفت: در صورت تشدید تحریم ها ، مشکلی در تامین مواد غذایی بخصوص کالاهای اساسی به وجود نخواهد آمد.
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 23:08
کشور در تامین مواد غذایی مشکل ندارد وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشور در اکثر مواد غذایی به خودکفایی رسید و وارد کننده نیست، گفت: در صورت تشدید تحریم ها ، مشکلی در تامین مواد غذایی بخصوص کالاهای اساسی به وجود نخواهد آمد. http://cdn.icana.ir/d/019/112868.jpg کشور,در,تامین,مواد,غذایی,مشکل,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود حجتی در حاشیه بازدید از کشتارگاه طیور در گلوگاه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به تشدید تحریم ها ، راهکارهای لازم در این خصوص اندیشیده شده است تا مشکلی به وجود نیاید. 

وی ادامه داد: کشور از نظر ذخایر و بنیه مواد همچون گندم ، شکر و طیور وضعیت خوبی دارد و روغن و علوفه برای دام تنها مواد غذایی وارداتی است.

حجتی گفت: به لحاظ برخورداری از ظرفیت های اقلیمی متفاوت و آب و هوای چهار فصلی ، کشورمان ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی دارد که می تواند در کشت مفید انواع محصولات تاثیر داشته باشد . 

وی افزود: این ویژگی ها باعث شده به طور مثال ایران در زمینه محصولات باغی از دیر باز جز صادرکنندگان برتر جهان باشد که در گذشته به صورت خشکبار و امروز با ورود تجهیزات مدرن به صورت میوه سبزی و تره بار این صادرات صورت می گیرد. 

به گزارش ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی همچنین ایران را رتبه دار در زمینه تولید طیور در جهان دانست و گفت: کشورمان جز هشت کشور اول تولید کننده طیور است و امروز با برخورداری از کشتارگاههای مجهز و مدرن طیور که منطبق با تکنولوژی های برتر دنیاست تولیدات غذایی مورد تایید کارشناسان مواد غذایی دنیا وارد بازار می شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000