هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کار اندیش:

۳۷ هزار شغل درحوزه فرهنگ ایجاد شد/ فعالیت ۸۰۰۰ نشریه در کشور

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون توسعه منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال برای ایجاد ۳۷ هزار شغل با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد می شود.
یکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 02:37
۳۷ هزار شغل درحوزه فرهنگ ایجاد شد/ فعالیت ۸۰۰۰ نشریه در کشور معاون توسعه منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال برای ایجاد ۳۷ هزار شغل با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/44493.jpg ۳۷,هزار,شغل,درحوزه,فرهنگ,ایجاد,شد/,فعالیت,۸۰۰۰,نشریه,در,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر کار اندیش در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران گرمسار اظهار داشت: ایجاد اشتغال در بستر هنر و کسب درآمد در این حوزه یکی از مهم‌ترین رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی با اشاره به ایجاد ۳۷ هزار شغل در حوزه فرهنگ و هنر در کشور خاطرنشان کرد: این برنامه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سراسر کشور به ویژه در شهرستان‌های فعال و خلاق اجرایی می‌شود.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه کاغذ در سال ۹۲ تخصیص داده شد، تاکید کرد: امسال این مبلغ به ۲۲۴ میلیارد تومان افزایش یافته است که با توجه به افزایش میزان نشریات در کشور سیر یارانه کاغذ به صورت نزولی احساس می‌شود و این در حالی است که اعتبارات این بخش در مقایسه با سنوات گذشته با افزایش رو به رو بوده است.

وی با بیان اینکه سال ۹۲ بالغ بر دو هزار و ۴۰۰ نشریه فعال در کشور وجود داشت، اعلام کرد: این تعداد در سال ۹۷ به بیش از هشت هزار نشریه رسیده است و سهمیه یارانه کاغذ در نشریات کاهش یافته است.

کار اندیش افزود: زیر ساخت‌های لازم در حوزه فرهنگ و هنر مهیا شده است و در صدد رفع موانع موجود در حوزه کسب و کار هستیم.

به گزارش مهر، وی ابراز داشت: بیش از ۸۰ مانع در حوزه کسب و کار شناسایی شده و تعدادی از آن‌ها رفع شده و تعدادی در حال پیگیری است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000