هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شهریاری:

افت تقاضای سفرهای خارجی و داخلی/ انحصار طلبی ایرلاین ها متوقف شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت نظارت دولت بر عملکرد ایرلاین ها برای جلوگیری از انحصارطلبی آن ها، گفت: کاهش تقاضا برای سفر فضای رقابتی سالمی را میان ایرلاین ها ایجاد کرد.
دوشنبه 22 مرداد 1397 ساعت 10:00
افت تقاضای سفرهای خارجی و داخلی/ انحصار طلبی ایرلاین ها متوقف شود عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت نظارت دولت بر عملکرد ایرلاین ها برای جلوگیری از انحصارطلبی آن ها، گفت: کاهش تقاضا برای سفر فضای رقابتی سالمی را میان ایرلاین ها ایجاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201803101924430282.jpg افت,تقاضای,سفرهای,خارجی,و,داخلی/,انحصار,طلبی,ایرلاین,ها,متوقف,شود Icana

سیدکمال الدین شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد ایرلاین ها در روزهای اخیر، گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما علاوه برتاثیرپذیری از نوسانات ارزی به علت آزادسازی نرخ ها هم رخ داده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با آزادسازی نرخ بلیت های داخلی دیگر دولت دخل و تصرفی در تعیین آن ندارد، افزود: در شرایط فعلی دولت باید با نظارت بر عملکرد ایرلاین ها برای جلوگیری از انحصارطلبی یا تبانی گام بردارد.

باید فضای رقابتی سالم میان ایرلاین ها حاکم شود

وی با تاکید بر اینکه باید فضای رقابتی سالم میان ایرلاین ها حاکم شود، تصریح کرد: با توجه  به گزارش ارایه شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و کاهش آمار مسافران فضای رقابتی سالم در حال شکل گیری است.

شهریاری با بیان اینکه مسافران ایرلاین ها بعد از افزایش نرخ ارز در سفرهای داخل و همچنین خارجی کاهش پیدا کرده است، گفت: در هفته های گذشته سفرهای خارجی حدود 18 درصد و داخلی حدود 12 درصد کاهش داشت.

کاهش تقاضا در حوزه سفرهای داخلی و خارجی بازار رقابت را سالم نگه می دارد

وی ادامه داد: کاهش تقاضا در حوزه سفرهای داخلی و خارجی بازار رقابت را سالم  نگه می دارد، بر اساس این بازار رقابتی سالم و عرضه و تقاضای ایجاد شده مسافر حق انتخاب دارد که با کدام پرواز و با چه نرخ بلیتی سفر کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه ایرلاین ها اگر در شرایط بازار رقابت سالم قرار بگیرند نمی توانند نرخ بلیت ها را بیش از یک حدی افزایش دهند، گفت: افزایش بدون ضابطه نرخ بلیت در شرایط رقابتی سالم میان ایرلاین ها باعث از دست دادن مسافران می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که مدیریت صحیح بر عملکرد ایرلاین ها توام با نظارت جدی شود فشار قیمتی بر مسافران اعمال نمی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر