هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آقاپور علیشاهی مطرح کرد:

قاچاق کالاهای اساسی از شهرهای مرزی به خارج از کشور بدون اعلام جرم

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:به دلیل کاهش ارزش قدرت پول ملی ایران،قدرت خرید مرزنشینان کشورهای همسایه در داخل ایران ارتقا یافته و اقدام به خرید کالاهای اساسی کشور می کنند.
یکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 17:35
قاچاق کالاهای اساسی از شهرهای مرزی به خارج از کشور بدون اعلام جرم عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:به دلیل کاهش ارزش قدرت پول ملی ایران،قدرت خرید مرزنشینان کشورهای همسایه در داخل ایران ارتقا یافته و اقدام به خرید کالاهای اساسی کشور می کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/93952.jpg قاچاق,کالاهای,اساسی,از,شهرهای,مرزی,به,خارج,از,کشور,بدون,اعلام,جرم Icana

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره  وضعیت توزیع و فروش کالاهای اساسی گفت:یک از وظایف دولت این است شرایط تامین معیشت مناسب خانوارها را فراهم کند و در این راستا عرضه و تقاضا را باید در بازار کنترل کند.  

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:باید پذیرفت قیمت کالاهای اساسی مخصوصا اقلام خوراکی در مدت اخیر با رشد روبرو شده  و گرانی ها باعث شده برخی از اقلام خوراکی از سبد غذایی خانوار حذف شود.

قیمت برخی از کالاهای اساسی همگام با نرخ رشد ارز افزایش یافت

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:دولت اعلام کرده کالاهای اساسی با نرخ مناسب برای خانوارها تامین می شود اما انجام این مهم باید در عمل تحقق یابد چرا که قیمت برخی از کالاهای اساسی همگام با نرخ رشد ارز افزایش یافته است.

آقاپور علیشاهی در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:یک نکته قابل توجه در خصوص کالاهای اساسی این است که در شهرهای مرزی این محصولات کمیاب می شوند چرا که به دلیل کاهش ارزش قدرت پول ملی ایران،قدرت خرید مرزنشینان کشورهای همسایه در داخل ایران ارتقا یافته است و اقدام به خرید کالاهای اساسی در ایران و انتقال به کشور خودشان می کنند.  

ضرورت جیره بندی در اقتصاد برای ارائه کالاهای اساسی به خانوارها

وی افزود: برای جلوگیری از انتقال کالاهای اساسی ایران به خارج از کشور، باید کالاهای اساسی در قالب سبد کالاهای اساسی و خوراکی به خانوارها ارائه شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:علاوه بر برنامه ریزی بلندمدت برای ساماندهی بازار ارز باید در کوتاه مدت نیز موضوع جیره بندی در اقتصاد برای ارائه کالاهای اساسی به خانوارها در دستور کار قرار بگیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر