هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
منصوری پاسخ داد:

راهکار حذف نشدن سفر از سبد خانواده‌ها چیست؟

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه همان میزان ارز مسافرتی که دیگر از کشور خارج نمی‌شود صرف تقویت زیرساخت‌های گردشگری در داخل شود، راهکارهایی برای حذف نشدن سفر از سبد خانواده‌ها ارائه داد.
چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت 11:42
راهکار حذف نشدن سفر از سبد خانواده‌ها چیست؟ عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه همان میزان ارز مسافرتی که دیگر از کشور خارج نمی‌شود صرف تقویت زیرساخت‌های گردشگری در داخل شود، راهکارهایی برای حذف نشدن سفر از سبد خانواده‌ها ارائه داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611108122834845.jpg راهکار,حذف,نشدن,سفر,از,سبد,خانواده‌ها,چیست؟ Icana

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل فواید و مضرات حذف ارز دولتی مسافرتی، گفت: سفر به خارج از کشور باید با قیمت واقعی ارز صوت بگیرد نه قیمت ارز 4200 دولتی که باید صرف امورات اساسی‌تر کشور شود، ضمن آنکه در هیچ جای دنیا ارز دولتی را در اختیار افراد برای خروج تفریحی از کشور قرار نمی‌دهند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشوری که نمی‌تواند ضروریات زندگی مردم خود را به راحتی تامین کند به‌یقین نباید بخشی ارز دولتی را برای مسافرت‌های خارجی کنار بگذارد، ادامه داد: ارز موجود باید صرف ایجاد اشتغال و صادرات و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری شود.

زیرساخت‌ها برای سفر ارزان و آسان داخلی بسیار ناچیز است

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها برای رونق گردشگری داخلی و جذب گردشگر خارجی با هدف ایجاد اشتغال و ارزآوری برای کشور تنها راه جبران حذف ارز مسافرتی و کاهش سفرهای خارجی است، افزود: متاسفانه در حالی ارز مسافرتی ناخواسته و در شرایط بحرانی کشور حذف شد که زیرساخت‌ها برای سفر ارزان و آسان داخلی بسیار ناچیز است و سفر در داخل کشور برای مردم گران تمام می‌شود.

عدم رقابت دلیل گرانی سفرهای داخلی

منصوری معتقد است با انجام یک سری اقدامات کلی می‌توان مردم را به سفرهای داخلی  امیدوار کرد و مانع از حذف آن از سبد خانواده‌ها شد، گفت: نبود زیرساخت‌ها، عدم توزیع تعطیلات و فصلی بودن سفر و نرخ غیرواقعی ارز از عوامل گرانی سفرهای داخلی هستند، کمبود زیرساخت‌های گردشگری و عدم توسعه آن‌ها مانند حمل و نقل، محل‌های اقامتی، گردشگری و... سبب عدم رقابت در این زمینه و گرانی سفر شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین پیشنهاد داد بهتر است همان میزان از ارز مسافرتی که دیگر از کشور خارج نمی‌شود صرف تقویت زیرساخت‌های گردشگری شود./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000