هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرشادان:

توسعه اقتصادی بدون ایجاد ثبات در بازار ارز امکانپذیر نیست/ساماندهی بازار ارز اولویت نخست رئیس جدید بانک مرکزی

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی نقش ساماندهی بازار ارز را در ​ایجاد ثبات اقتصادی بسیار مهم دانست.
جمعه 2 شهریور 1397 ساعت 14:23
توسعه اقتصادی بدون ایجاد ثبات در بازار ارز امکانپذیر نیست/ساماندهی بازار ارز اولویت نخست رئیس جدید بانک مرکزی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی نقش ساماندهی بازار ارز را در ​ایجاد ثبات اقتصادی بسیار مهم دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201607101552324993.jpg توسعه,اقتصادی,بدون,ایجاد,ثبات,در,بازار,ارز,امکانپذیر,نیست/ساماندهی,بازار,ارز,اولویت,نخست,رئیس,جدید,بانک,مرکزی Icana

سید مهدی فرشادان در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه گرانی اقلام خوراکی در مدت اخیر معیشت خانوارها را با مسئله جدی روبرو کرده است، گفت:در شرایطی که آمریکایی ها با تداوم کارشکنی علیه جمهوری اسلامی ایران قصد دارند فشارهای اقتصادی به مردم را افزایش دهند باید مسئولان اقتصادی با برنامه ریزی منسجم، معیشت خانوارها را تامین کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه جمعیت قابل توجهی در کشور مستاجر هستند بیشترین هزینه خانوار، صرف پرداخت اجاره بها می شود چرا که میزان اجاره بها و قیمت مسکن در سال جاری با رشد نجومی روبرو شده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم شورای اسلامی، افزود:اگر از منابع کشور استفاده بهینه شود و سیاست گذاری های صحیحی لحاظ شود بسیاری از مشکلات قابل حل است بطور مثال خانه دار کردن مردم می تواند باعث ارتقای معیشت مردم شود.

بررسی ساماندهی بازار ارز​ در ایجاد ثبات اقتصادی

فرشادان در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:تجربه بیانگر این است افزایش نرخ ارز علاوه بر تاثیرات اقتصادی، بازارهای مختلف دیگر را نیز با چالش روبرو کرده بنابراین بدیهی است بازار ارز باید بصورت صحیحی ساماندهی شود تا حداقل ثبات نسبی در اقتصاد کشور حاکم شود.

وی تصریح کرد:برای برون رفت اقتصاد کشور از وضعیت فعلی باید ساماندهی بازار ارز به نحویی باشد که نیازهای اصلی به ارز در بازار با نرخ مناسب و منطقی تامین شود.  

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:مدیریت جدید بانک مرکزی باید سیاست ساماندهی بازار ارز و کنترل نرخ تورم را با هماهنگی وزارت اقتصاد و سایر دستگاه های ذی ربط بصورت جدی دنبال کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000