شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

ایران 15 همسایه مرزی دارد/ تعبیه زیرساخت‌های استفاده از ظرفیت‌های مرزی برای مقابله با تحریم‌ها

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه ایران از 15 همسایه مرزی برخوردار است، گفت: زیرساخت‌های استفاده از ظرفیت‌های مرزی باید برای مقابله با تحریم‌ها فراهم شود.
چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت 14:21
ایران 15 همسایه مرزی دارد/ تعبیه زیرساخت‌های استفاده از ظرفیت‌های مرزی برای مقابله با تحریم‌ها عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه ایران از 15 همسایه مرزی برخوردار است، گفت: زیرساخت‌های استفاده از ظرفیت‌های مرزی باید برای مقابله با تحریم‌ها فراهم شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg ایران,15,همسایه,مرزی,دارد/,تعبیه,زیرساخت‌های,استفاده,از,ظرفیت‌های,مرزی,برای,مقابله,با,تحریم‌ها Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت مرزهای کشور و راهکار استفاده از ظرفیت مرزها، گفت: کمتر کشوری در جغرافیای جهان دارای 15 همسایه است، جمهوری اسلامی از 15 همسایه هم مرز برخودار است و از این جهت ظرفیت خوبی برای تبادلات اقتصادی و تجاری ایجاد شده که اگر به خوبی بتوانیم از این ظرفیت همسایگی استفاده کنیم نیازی به بازارهای دیگر برای مراودات نخواهیم داشت.

استفاده از ظرفیت‌های مرزها نیازمند تعبیه زیرساخت‌ها لازم است

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مناسبات جمهوری اسلامی با اغلب این همسایگان مرزی خوب است و در حال حاضر هم مراودات اقتصادی خوبی با آنها برقرار است منتهی برای استفاده از ظرفیت‌های مرز، زیرساخت‌ها باید فراهم شود در غیر این صورت امکان بهره‌برداری وجود ندارد.

وی افزود: مناطق آزاد اقتصادی در مرزها، تقویت حوزه گمرکی و مراودات گمرکی مرزها، استفاده از مرزنشینان که با آن سوی مرزها آشنایی دارند از جمله ظرفیت‌ها است. بنابراین بازارهای مشترک مرزی ایجاد شود البته همه این‌ها به صورت نیم بند استفاده شده اما هنوز زیرساخت‌ها به طور کامل تعبیه نشده است.

ضرورت تقویت مرزهای کشور برای مقابله با شرایط تحریمی

نقوی حسینی یادآور شد: در شرایط تحریمی اخیر و تحولاتی که شکل گرفته، استفاده از ظرفیت مرزها باید تقویت شود تا در جهت مراودات اقتصادی بهره‌برداری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم نسبت به این موضوع حساسیت خاصی دارد و جلسات مکرر در کمیسیون گذاشته شده است، همچنین تصمیم گرفته شده تا بازدیدهای مستمر از مرزهای کشور انجام گیرد.

کمیسیون امنیت ملی وضعیت مرزهای کشور را بررسی می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر تقسیم‌بندی‌هایی در کمیسیون صورت گرفته و هر کدام از اعضا موظف به بررسی وضعیت بخش‌هایی از استان‌های مرزی شدند تا با توجه به منافع ملی حوزه مرزی را مورد بررسی قرار دهند تا جنبه‌های اقتصادی مرزها ارتقا یابد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000