هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیگلری:

واردات طلا کاهش 10 درصدی قیمت را رقم می زند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید با آزادشدن واردات طلای خام به کشور کاهش 10 درصدی قیمت ها رقم می خورد.
چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت 15:50
واردات طلا کاهش 10 درصدی قیمت را رقم می زند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید با آزادشدن واردات طلای خام به کشور کاهش 10 درصدی قیمت ها رقم می خورد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101065415857.jpg واردات,طلا,کاهش,10,درصدی,قیمت,را,رقم,می,زند Icana

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بسته سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی، گفت: بانک مرکزی در آخرین تصمیم گیری ارزی، ممنوعیت واردات طلای خام به کشور را برداشت و از این به بعد واردات طلا به کشور ممکن شده، این موضوع  می تواند بر کاهش قیمت ها اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: با واردات طلا به کشور، به نوعی عرضه افزایش یافته و از آنجایی که رابطه عرضه و تقاضا در علم اقتصاد رابطه معکوس است، انتظار می رود تقاضا و به دنبال آن قیمت طلا هم  کاهش پیدا کند.

سایه سنگین  افزایش قیمت دلار بر سر واردات طلا 

نماینده مردم سقز در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه روند کاهشی  قیمت طلا با واردات آن ممکن می شود، بیان داشت: البته باید تاکید داشت که واردات طلا با دلار انجام می شود و از آنجایی که قیمت دلار در کشور افزایش چشمگیری پیدا کرده است، واردات طلا نمی تواند کاهش قابل توجهی را رقم بزند.

وی توضیح داد: با توجه به ظرفیت واردات طلای خام به کشور، برآورد می شود نهایت تاثیرگذاری واردات طلا بر کاهش قیمت ها 10 درصد باشد.

انتظار کاهش چشم گیر  قیمت منسوجات طلا وجود ندارد

بیگلری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: واردات طلا با ریال انجام نمی شود به همین دلیل نباید انتظار داشته باشیم با رفع ممنوعیت واردات طلا به کشور، کاهش قیمت منسوجات طلایی چشمگیر باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: به هر حال واردات طلای خام می تواند بر افزایش پشتوانه کشور و کاهش قیمت منسوجات طلا از جمله سکه اثر گذار باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر