هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مرادی:

نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید برای کاهش قیمت سکه نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود.
جمعه 26 مرداد 1397 ساعت 13:17
نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید برای کاهش قیمت سکه نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201803108937428907.jpg نباید,تمام,ذخایر,طلای,کشور,به,سکه,تبدیل,شود Icana

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رفع ممنوعیت واردات طلای خام، گفت: در بسته جدید سیاست ارزی بانک مرکزی، واردات طلای خام به کشور آزاد شد و این تصمیم بر کاهش قیمت در بازار تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: واردکنندگان طلای خام با تبدیل این طلا به منسوجات دیگر می توانند میزان عرضه در بازار را افزایش دهند بنابراین به نیاز متقاضیان پاسخ مثبت داده و از نوسان قیمت در بازار کاسته می شود.

نماینده مردم مریوان در مجلس دهم شورای مجلس در خصوص میزان کاهش قیمت ها توضیح داد: کاهش قیمت طلا در کشور به دنبال واردات آن بستگی به حجم واردات است، هر چه بتوانیم ازاین فرصت استفاده کنیم می تواند بر کاهش قیمت ها اثر گذار باشد.

وی در باره ضرب سکه با طلاهای وارداتی، گفت: تجربه کشور در زمینه ضرب سکه و توزیع آن در بازار، مثبت و نتیجه بخش نبود است، بنابراین تبدیل طلای وارداتی به سکه اقدام درستی نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکیدکرد: تضمینی وجود ندارد که با افزایش ضرب سکه قیمت آن کاهش پیدا کند، بنابراین نباید تمام ذخایر طلای کشور به سکه تبدیل شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000