هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
درازهی:

30 درصد مدارس جنوب بلوچستان غیرقابل استفاده است

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وضعیت مدارس خشتی و گِلی در استان سیستان و بلوچستان را بحرانی خواند و گفت: 30 درصد مدارس جنوب بلوچستان خطرساز و غیرقابل استفاده است.
جمعه 26 مرداد 1397 ساعت 17:25
30 درصد مدارس جنوب بلوچستان غیرقابل استفاده است عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وضعیت مدارس خشتی و گِلی در استان سیستان و بلوچستان را بحرانی خواند و گفت: 30 درصد مدارس جنوب بلوچستان خطرساز و غیرقابل استفاده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201808109018019297.jpg 30,درصد,مدارس,جنوب,بلوچستان,غیرقابل,استفاده,است Icana

محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آمار بالای مدارس خشتی و گلی به ویژه در استان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: آمار مدارس خشتی و گلی در جنوب استان سیستان و بلوچستان به تنهایی بیشتر از هزار مدرسه است و چنین آماری در سراسر کشور صحت ندارد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنوب بلوچستان به ویژه شهرستان مهرستان مدارس خشتی و گلی تعداد بالایی دارند و تقریبا اکثر مدارس در این شهرستان خشتی و گلی است، افزود: با وجود تلاش‌های صورت گرفته در استان اما به دلیل گستردگی و حجم محرومیت در استان، این دغدغه برطرف نشده است و هنوز هم جنوب بلوچستان با این محرومیت‌ها مواجه است.

وی با یادآوری اینکه مدارس خشتی و گلی به هیچ عنوان ایمنی ندارد، تصریح کرد: در زمان طوفان و باران‌های شدید در استان جان دانش آموزان در خطر است و این مسئله یک تهدید جدی برای دانش آموزان سیستانی به شمار می‌آید.

محرومیت زدایی برای سیستان باید با توجه به نرخ جمعیت انجام گیرد

این نماینده مردم در مجلس با  بیان اینکه سیستان و بلوچستان در کشور دارای بالاترین نرخ رشد جمعیت است و همین مسئله برای ارتقای خدمات رسانی به هم‌وطنان در این استان کافی است، گفت: برنامه ریزی‌ها برای محرومیت زدایی از سیستان باید با توجه به نرخ رشد جمعیت صورت گیرد تا بتوانیم از وضعیت فعلی عبور کنیم.

حتی یک دقیقه اسکان در این مدارس به صلاح نیست

وی با یادآوری حادثه روی داده در یکی از مدارس حوزه انتخابیه‌اش و فداکاری معلم برای نجات جان دانش آموزان، گفت: این موضوع در فضای مجازی به شدت دیده شد ولی اقدامات برای نوسازی مدارس سیستان را نمی‌توان قابل قبول دانست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت برخی مدارس به قدری وخیم است که حتی صلاح نیست یک دقیقه دانش آموزی در این مدارس تحصیل کند، گفت: بیش از 30 درصد این مدارس غیر قابل استفاده و بحرانی هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000