هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی:

وزارت ورزش و جوانان پس از 8 سال دارای قانون می‌شود

سرویس فرهنگی
رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به قرار گرفتن لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان در دستور کار صحن علنی، گفت: این وزارتخانه پس از 8 سال دارای قانون می‌شود.
شنبه 27 مرداد 1397 ساعت 17:58
وزارت ورزش و جوانان پس از 8 سال دارای قانون می‌شود رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به قرار گرفتن لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان در دستور کار صحن علنی، گفت: این وزارتخانه پس از 8 سال دارای قانون می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201807109709019934.jpg وزارت,ورزش,و,جوانان,پس,از,8,سال,دارای,قانون,می‌شود Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری اینکه بررسی لایحه اهداف، وظایف، اختیارات وزارت ورزش و جوانان در دستور کار این هفته صحن علنی قرار دارد، گفت: این لایحه دارای 9 ماده است و بر اساس آن شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان مشخص می شود؛ متاسفانه این وزارتخانه که مورد اقبال میلیون‌ها ایرانی است، به مدت 8 سال بدون قانون ساختاری مناسب برای اداره و انجام وظایف خود فعالیت می‌کند.  

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس این لایحه شرح وظایف، مأموریت‌ها و حوزه اختیارات وزارت ورزش و جوانان در دو حوزه ورزش و امور جوانان به طور مشخص تعریف می شود، افزود: برای مجلس و وزارت ورزش بسیار مهم بود که این وزارتخانه که در گذشته در قالب سازمان تربیت‌ بدنی فعالیت می‌کرد، دارای قانونی برای اداره تشکیلات باشد.

وی ادامه داد: گذشته از بحث تعاریف وظایف دستگاه‌ها و چارچوب تشکیلاتی در حوزه ورزش و جوانان به صورت ساختاری مشخص شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: در این لایحه تعارضی که وزارت ورزش و جوانان با دستگاه‌هایی مانند وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مثال در حوزه فدراسیون اسب سواری و با وزارت دفاع در حوزه تیراندازی داشته به نوعی حل شده و بر این اساس فعالیت‌ها درخصوص ورزش‌های اتومبیلرانی و موتورسواری باید با مجوز وزارت ورزش باشد و صدور پروانه باشگاه‌های سوارکاری نیز بر عهده وزارت ورزش است.

سیاوشی شاه عنایتی افزود: بسیار ضروری است که برای شفاف‌سازی عملکرد وزارتخانه‌ها در حوزه ورزش و جوانان این لایحه هر چه سریع‌تر تصویب شود.

رییس کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: هر چند سال‌ها است وزارت ورزش و جوانان تحت عنوان وزارتخانه بودجه خود را دریافت می‌کند و اختیارات و وظایفش در برنامه ششم توسعه و لایحه قوانین بودجه مورد توجه قرار گرفته اما متاسفانه تاکنون فاقد ساختار و چارچوب مناسب و قانون است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000