شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صادقی مطرح کرد:

حفظ اساتید پیشکسوت در دانشگاه‌ها یا رفتن به سمت جوان‌گرایی؟

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اساتید پیشکسوت رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند، گفت: نفس گردش نخبگان به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است اما جایگاه علمی دانشگاه‌ها بدون حضور اساتید پیشکسوت زیرسوال می‌رود.
چهارشنبه 31 مرداد 1397 ساعت 11:54
حفظ اساتید پیشکسوت در دانشگاه‌ها یا رفتن به سمت جوان‌گرایی؟ عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اساتید پیشکسوت رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند، گفت: نفس گردش نخبگان به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است اما جایگاه علمی دانشگاه‌ها بدون حضور اساتید پیشکسوت زیرسوال می‌رود. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107568593678.jpg حفظ,اساتید,پیشکسوت,در,دانشگاه‌ها,یا,رفتن,به,سمت,جوان‌گرایی؟ Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معایب و محاسن تفکر جوان‌گرایی در میان اساتید و مدیران دانشگاه‌ها و بازنشستگی اساتید پیشکسوت به دنبال چنین تفکری، گفت: به‌یقین بازنشسته کردن اساتید قدیمی که عموما برجسته و داری تجربیات خاص علمی هستند حُسن محسوب نمی‌شود و در محیط‌های علمی جایگاه خاص خود را دارند و افراد باید براساس شاخص‌های علمی جایگاه پیدا کنند.

نفس گردش نخبگان به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نفس گردش نخبگان به خودی خود به‌ویژه در مدیریت‌ها و سطوح علمی قابل‌دفاع است، ادامه داد: با این وجود به دلیل اهمیت حضور و فعالیت اساتید استخوان‌ترکانده، قانون اجازه داده اساتید پس از سن بازنشستگی نیز بر اساس نظر هیات مناء تا حدی به کار خود ادامه دهند.

اساتید پیشکسوت استوانه و رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند

وی با تاکید بر اینکه اساتید پیشکسوت استوانه و رکن اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آیند لذا باید باید آن‌ها را حفظ کرد و نباید به اسم انضباط مالی یا هر دلیل دیگر آن‌ها را از دست داد، اضافه کرد: سن بازنشستگی در میان اساتید مشخص نیست چراکه افراد در سنین مختلف خروج‌های متفاوتی دارند، درواقع گاهی یک استاد در70سالگی بسیار مفیدتر از یک استاد50 ساله ظاهر می‌شود و از قدرت بدنی و فکری و کاری مناسبی نیز برخوردار است، برای همین قانون سن خاصی را برای بازنشستگی مدنظر قرار نداده و این مهم را بر عهده هیات امناء گذاشته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارکرد: در انتصاب روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز معیارهای مهمی همچون شایستگی و مقبولیت علمی، التزام به اخلاق علمی و حرفه‌ای و همچنین توانایی اجرایی و مدیریتی مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000