هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری‌نطنزی تشریح کرد:

گام بلند مجلس برای جلوگیری از طرح شکایت علیه اعتبارنامه نمایندگان با ادله غیرمستند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اصلاحیه تائید اعتبارنامه نمایندگان زمینه خدشه واردن کردن نمایندگان به اعتبارنامه همدیگر با موضوعات غیرمستند را برچید.
چهارشنبه 31 مرداد 1397 ساعت 17:25
گام بلند مجلس برای جلوگیری از طرح شکایت علیه اعتبارنامه نمایندگان با ادله غیرمستند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اصلاحیه تائید اعتبارنامه نمایندگان زمینه خدشه واردن کردن نمایندگان به اعتبارنامه همدیگر با موضوعات غیرمستند را برچید. http://cdn.icana.ir/d/019/201607108958060668.jpg گام,بلند,مجلس,برای,جلوگیری,از,طرح,شکایت,علیه,اعتبارنامه,نمایندگان,با,ادله,غیرمستند Icana

مرتضی صفاری‌نطنزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن ارزیابی اصلاحیه تائید اعتبارنامه نمایندگان از سوی قوه مقننه، گفت: باید اذعان کرد موضوع طرح شکایت نمایندگان علیه اعتبارنامه یکدیگر بر اساس اصلاح رخ داده منظم تر شده است.

زمینه خدشه واردن کردن نمایندگان به اعتبارنامه همدیگر با موضوعات غیرمستند برچیده شد

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع بر اساس اصلاحیه مذکور هر نماینده ای نمی تواند هر موضوع غیرمستندی را مبنای گیردادن یا خدشه واردن کردن علیه دیگران قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه علی رغم ارائه اصلاحیه قوه مقننه هنوز هم خلاءهای قانونی در این بخش وجود دارد، ادامه داد: می توان اذعان کرد وقتی زمینه اظهارنظر و شکایت برای نمایندگان علیه یکدیگر وجود دارد، در واقع اصل موضوع پابرجاست و صورت مسئله کمی تغییر کرده است.

استعلام ارگان های نظارتی مبنای تایید اعتبارنامه ها قرار بگیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه به نظر می رسد اگر ارگان های نظارتی بیشتر فعال شوند امور مربوطه به درستی انجام خواهد شد و دیگر جای طرح شکایت باقی نمی ماند، اظهار کرد: به عبارتی همواره برای انتصاب مسئولین از ارگان های مشخصی استعلام انجام می شود لذا اگر این امر مبنا قرار بگیرد نیاز به طرح موضوع تایید اعتبارنامه و در ادامه شکایت نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید اذعان کرد بر اساس اصلاحیه مذکور نماینده ای که اعتبارنامه اش توسط کمیسیون تحقیق اعتبارنامه رد شده است فرصت دارد تا از خود دفاع کند که این امر موضوع مهمی محسوب می شود.

به گزارشخبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان مردم در خانه ملت به منظور تامین نظر شورای نگهبان ضوابط تائید اعتبارنامه نمایندگان را مشخص کردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000