شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

واگذاری اقامتگاه‌های دولتی امری قانونی است/ضرورت پرداخت یارانه سفر به مردم درصورت واگذاری اقامتگاه‌ها

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه واگذاری اقامتگاه‌های دولتی امری قانونی است، گفت: پرداخت یارانه سفر به مردم درصورت واگذاری اقامتگاه‌ها ازسوی دستگاه‌های دولتی ضروری است.
چهارشنبه 31 مرداد 1397 ساعت 15:13
واگذاری اقامتگاه‌های دولتی امری قانونی است/ضرورت پرداخت یارانه سفر به مردم درصورت واگذاری اقامتگاه‌ها عضو فراکسیون گردشگری مجلس با بیان اینکه واگذاری اقامتگاه‌های دولتی امری قانونی است، گفت: پرداخت یارانه سفر به مردم درصورت واگذاری اقامتگاه‌ها ازسوی دستگاه‌های دولتی ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611104288924630.jpg واگذاری,اقامتگاه‌های,دولتی,امری,قانونی,است/ضرورت,پرداخت,یارانه,سفر,به,مردم,درصورت,واگذاری,اقامتگاه‌ها Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات هتلداران در ایران، اقامت‌های غیرمجاز و ضرورت تعطیلی اقامتگاه‌های دولتی، گفت: دستگاه‌های دولتی باید در راستای کاهش هزینه‌ها، اقامتگاه‌هایی که صرفا در برخی از ایام سال مود استفاده قرار می‌گیرد را واگذار کرده و اقدام به خرید خدمات کنند.

هیچ نظارتی بر خانه‌های غیرمجاز نیست

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هتل‌ها باید برای جذب توریسم و دور زدن خانه‌کاشانه‌های غیرمجاز به سمت کاهش هزینه‌ها و افزایش امکانات روند، افزود: خانه‌کاشانه‌ها در صورت مجاز بودن قابل‌دفاع هستند اما خانه‌های غیرمجاز علاوه بر اینکه هیچ نظارتی بر آن‌ها نیست از عوارض و مالیات دولت نیز فرار می‌کنند.

بسیاری از این اقامتگاه‌ها به مراکز فساد تبدیل شده اند

وی همچنین با بیان اینکه گردشگری باید با دستگاه‌های همچون ناجا، قوه قضاییه و حتی  شهرداری به منظور شناسایی این اقامتگاه‌ها ارتباط برقرار کرده و این دستگاه‌ها نیز همکاری لازم را داشته باشند، اظهارکرد: بسیاری از این اقامتگاه‌ها به مراکز فساد تبدیل شده اند.

واگذاری اقامتگاه‌های دولتی امری قانونی است

غلامعلی جعفرزاده همچنین درخصوص واگذاری اقامتگاه‌های دولتی، بیان کرد: در این رابطه قانون تدوین شده است و دستگاه‌ها موظف به واگذاری هستند، در قانون تبصره‌ای آمده مبنی براینکه "دستگاه‌ها اقامتگاهای بلااستفاده را معرفی کرده، درواقع قانون استثناءهایی قائل شده است" تا با نظر کمیسیون مربوطه واگذار کنند اما متاسفانه آن‌ها زمین را به زمان دوخته تا این اتفاق نیفتتد در نهایت احتمالا باید قانون را اصلاح و آن‌ها را مجبور به واگذاری تمامی هتل‌ها، میهمان‌سراها و اقامتگاه‌های‌شان کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارکرد: علاوه بر این موضوع تمامی ارگان‌ها سالن اجتماعات وسیع دارند که در طول سال به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد در حالی که می‌توان بسیاری از آن‌ها را واگذار یا در اختیار بخش‌های فرهنگی و هنری قرار داد.

ضرورت پرداخت یارانه سفر به مردم درصورت واگذاری اقاتگاه‌ها ازسوی دستگاه‌های دولتی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس بیان کرد: در صورت واگذاری اقامتگاه‌های دولتی دستگاه‌ها باید به نیروهای خود یارانه سفر پرداخت کنند تا به سفر مردم کمک شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000