هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سازمان ملل:

تحریم‌های آمریکا علیه ایران غیرقانونی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
مدیر اجرایی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را غیرقانونی توصیف کرد.
پنج‌شنبه 1 شهریور 1397 ساعت 04:00
تحریم‌های آمریکا علیه ایران غیرقانونی است مدیر اجرایی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را غیرقانونی توصیف کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/102286.jpg تحریم‌های,آمریکا,علیه,ایران,غیرقانونی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در بیانیه ادریس الجزائری آمده است این تحریم‌ها اقتصاد ایران را ویران می‌کند و تاثیر منفی بر زندگی مردم دارد.

وی افزود اعمال مجدد تحریم‌ها بر ضد ایران پس از خروج یکجانبه از برجام که شورای امنیت آن را با اجماع و با حمایت واشنگتن تصویب کرد، میزان غیرقانونی بودن این اقدامات(تحریم‌ها) را نشان می‌دهد.

الجزائری تاکید کرد بر اساس منشور سازمان ملل متحد، تحمیل تحریم‌ها تنها بر  اساس قطعنامه‌ شورای امنیت ممکن است تا از پیامدهای بیهوده آن جلوگیری شود.

وی تحریم‌های ضد ایرانی را ناقض حقوق بشر دانست و از دولت آمریکا خواست در برابر ورود مواد  غذایی،  دارویی، کشاورزی و تجهیزات پزشکی به ایران مانع‌تراشی نکند.

به گزارش تسنیم، این مقام سازمان ملل در عین حال از تصمیم کشورهای دیگر برای عدم همراهی با این قلدرمآبی و زورگویی آمریکا و اقدامات خصمانه‌ آن استقبال و ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی اجازه ندهد جهان به صحنه جنگ اقتصادی تبدیل شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000