هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بولتون:

هدف آمریکا افزایش فشار علیه ایران ورای تحریم های پیشین بین المللی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
مشاور امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه هدف آمریکا این است که هیچ مجوزی برای معافیت از تحریم های ایران ارائه ندهد، گفت: تا کنون تنها دو مجوز بسیار محدود صادر کرده ایم.
پنج‌شنبه 1 شهریور 1397 ساعت 08:00
هدف آمریکا افزایش فشار علیه ایران ورای تحریم های پیشین بین المللی است مشاور امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه هدف آمریکا این است که هیچ مجوزی برای معافیت از تحریم های ایران ارائه ندهد، گفت: تا کنون تنها دو مجوز بسیار محدود صادر کرده ایم. http://cdn.icana.ir/d/019/201803107128625794.jpg هدف,آمریکا,افزایش,فشار,علیه,ایران,ورای,تحریم,های,پیشین,بین,المللی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جان بولتون در پایان سفر خود به فلسطین اشغالی گفت که هدف آمریکا افزایش فشار علیه ایران ورای تحریم های پیشین بین المللی است.

بولتون افزود: ما به تحریم هایی که تا سال 2015 (علیه ایران) اعمال شده بود، اکتفا نمی کنیم، (بلکه) هدفمان این است که ما اساسا می خواهیم هیچ معافیتی برای این تحریم ها صادر نکنیم.

به نوشته وال استریت ژورنال، دولت های مختلف در آمریکا معافیت هایی در حوزه های تجاری، دارویی و امور بشردوستانه به شرکت های دارای مراودات تجاری با ایران می دادند؛ با این وجود دولت ترامپ قصد دارد تا ماه نوامبر (آبان ماه) دیگر معافیت را لغو کند.

بولتون در این باره گفت که دور اول فشارها علیه ایران پایان یافته و آمریکا تاکنون تنها دو معافیت بسیار محدود از این تحریم ها را صادر کرده تا سختگیری کاخ سفید را در این زمینه نشان دهد.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین ادعا کرد که تحریم هایی که تاکنون اعمال شده بر توانایی ایران در فعالیت هایش در خاورمیانه تاثیرگذار بوده است.

وی گفت که واشنگتن و رژیم صهیونیستی در حال مشاوره برای اعمال تحریم های بیشتر و راه های دیگر برای افزایش فشار علیه ایران هستند.

بولتون افزود: یکی از موضوعات، یافتن منابع جایگزین نفتی برای کشورهایی است که از ایران نفت خریداری می کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اردیبهشت سال جاری خروج واشنگتن از برجام و بازگشت تحریم های رفع شده به مدد این توافق را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، دور اول تحریم های آمریکا که بیشتر شامل فلزات گرانبها و بخش خودرو بود در 15 مردادماه اعمال شد و دور بعدی که شامل تحریم های نفتی می شود، در 13 آبان ماه امسال اعمال خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000