شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صالحی:

تامین زیر ساخت های تئاتر کودک لازم است

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با نگاهی به حوزه تئاتر و سینما، توجه بیشتر به حوزه کودک و فراهم کردن زیرساخت‌های آن لازم دیده می شود.
چهارشنبه 31 مرداد 1397 ساعت 23:31
تامین زیر ساخت های تئاتر کودک لازم است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با نگاهی به حوزه تئاتر و سینما، توجه بیشتر به حوزه کودک و فراهم کردن زیرساخت‌های آن لازم دیده می شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201805100581327669.jpg تامین,زیر,ساخت,های,تئاتر,کودک,لازم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید عباس صالحی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سالن‌های مناسب برای اجرای تئاتر کودک بسیار اندک هستند، تصریح کرد: باید ظرفیت موجود در زمینه تئاتر کودک و تئاتر عروسکی را افزایش دهیم. 

وی با بیان اینکه اگر مصرف تئاتر کودک را در جامعه افزایش دهیم، باید کودکان و نوجوانان را به عنوان مصرف‌کنندگان این هنر بدانیم، خاطر نشان کرد: در این صورت گروه های نمایشی تئاتر کودک و عروسکی فضا را مناسب برای حضور در این عرصه می بینند بر همین اساس تصمیم گرفتیم توجه ویژه‌تری به این حوزه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تا پیش از این حضور وزیر ارشاد در مراسم افتتاحیه جشنواره‌هایی همچون عروسکی مرسوم نبوده، تاکید کرد: حضور من در مراسم افتتاحیه این دوره از جشنواره تئاتر عروسکی نیز در راستای اهمیت دادن به تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی صورت گرفته است و می‌خواهیم این شاخه‌های تئاتر را به‌صورت جدی‌تر در نظر بگیریم.

وی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد در حوزه تئاتر کودک و عروسکی عقب مانده ایم، اظهار داشت: تصمیم داریم در این دوره بیشتر در این شاخه‌ها، هم در زمینه به وجود آوردن زیرساخت‌ها و هم در نظر گرفتن سهم بیشتر از امکانات موجود تئاتر اهتمام بورزیم.

همچنین شهرام کرمی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی درباره بهبود شرایط نمایشگران عروسکی، گفت: از این پس به شکل جدی از اجراهای عمومی نمایش‌های عروسکی حمایت می کنیم.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در برنامه سالانه تمام سالن‌ها حتی مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج اجرای چند تئاتر عروسکی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته معمولا مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج این برنامه را اجرایی نمی‌کردند، تاکید کرد: در حال حاضر امکان ساخت سالن اختصاصی برای نمایش‌های عروسکی وجود ندارد بنابراین اجرای نمایش‌های عروسکی را در برنامه سالن‌ها قرار داده‌ایم.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک به دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور ماه برگزار می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000