شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کریمی با انتقاد از طرح ممنوعیت واگذاری سکه:

نباید برای ساماندهی بازار سکه و ارز در امور اجرایی بانک مرکزی دخالت کرد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت نباید برای ساماندهی بازار سکه و ارز در امور اجرایی و سیاستگذاری‌های بانک مرکزی دخالت کنند.
پنج‌شنبه 1 شهریور 1397 ساعت 16:14
نباید برای ساماندهی بازار سکه و ارز در امور اجرایی بانک مرکزی دخالت کرد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نمایندگان مردم در خانه ملت نباید برای ساماندهی بازار سکه و ارز در امور اجرایی و سیاستگذاری‌های بانک مرکزی دخالت کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201712101771805437.jpg نباید,برای,ساماندهی,بازار,سکه,و,ارز,در,امور,اجرایی,بانک,مرکزی,دخالت,کرد Icana

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام وصول طرح ممنوعیت واگذاری سکه در صحن علنی مجلس، اظهار داشت: به لحاظ منطقی برای مسائلی که به صورت کوتاه مدت به وجود آمده، سیاستگذاری انجام می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمی‌توان برای ساماندهی بازار سکه و ارز در امور اجرائی این موضوعات دخالت کرد.

وی افزود: نباید با قانون نویسی، ابزار اجرائی و سیاستگذاری اجرائی دستگاه‌های مسئول که در این زمینه بانک مرکزی است را محدود کنیم.

کریمی ادامه داد: با توجه به اینکه بانک مرکزی در خصوص عرضه سکه و ساماندهی بازار سکه و طلا در کشور مسئول است و باید پاسخگوی تصمیمات اتخاذ شده خود باشد، در این شرایط تصویب هر گونه قانونی در این زمینه در صورتی که سبب ایجاد اخلال در بازار شود، مهمترین ضرر آن این است که مسئولیت بانک مرکزی در این زمینه را لوث می‌کند.

نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: چنین طرح‌هایی عواقب نابسامانی بازار سکه را متوجه مجلس می‌کند و تهیه چنین طرح‌هایی اشتباه است و نباید چنین موضوعی در مجلس ارائه می‌شد، به همین دلیل اگر این طرح به کمیسیون اقتصادی و صحن بیاید، نظرات خود را بیان می‌کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000