شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با هدف حمایت اقتصادی؛

کمیسیون اروپا بسته ۱۸ میلیون یورویی به ایران اختصاص داد

سرویس دیگر رسانه‌ها
کمیسیون اروپا در حمایت اقتصادی از ایران به‎ویژه بخش خصوصی، بسته حمایتی ۱۸ میلیون یورویی را به این کشور اختصاص داد.
پنج‌شنبه 1 شهریور 1397 ساعت 17:32
کمیسیون اروپا بسته ۱۸ میلیون یورویی به ایران اختصاص داد کمیسیون اروپا در حمایت اقتصادی از ایران به‎ویژه بخش خصوصی، بسته حمایتی ۱۸ میلیون یورویی را به این کشور اختصاص داد. http://cdn.icana.ir/d/019/122374.jpg کمیسیون,اروپا,بسته,۱۸,میلیون,یورویی,به,ایران,اختصاص,داد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیسیون اروپا از اختصاص اولین بسته حمایتی به ارزش ۱۸ میلیون یورو به ایران خبر داد.

گفتنی است از این مبلغ، ۸ میلیون یورو برای حمایت از بخش خصوصی ایران اختصاص یافته است.

این نخستین بخش از بسته حمایتی بزرگتری به ارزش ۵۰ میلیون یورو است که با هدف حمایت از اقتصاد و توسعه اجتماعی ایران ارائه می‎شود.

این بخشی از همکاری‎های جدید اتحادیه اروپا و ایران ذیل برجام است.

به گفته فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از بعد از احیاء رابطه اتحادیه اروپا-ایران درنتیجه توافق هسته‏ای، همکاری‎ها در بسیاری از بخش‌‏ها توسعه داشته است.

وی در این‎باره گفت: اتحادیه اروپا به دوام این (رابطه) متعهد است و بسته جدید روابط اقتصادی در حوزه‎هایی که منافع مستقیم شهروندانمان را تامین می‎کند، توسعه می‌بخشد.

به گفته «نوان میمیکا» کمیسر توسعه و همکاری‎های بین‌‎المللی اتحادیه اروپا، با این اقدامات، اتحادیه حمایت خود را از مردم ایران و پیشرفت صلح‎آمیز و باثبات آنها نشان می‎دهد. این مشوقی است برای مشارکت جدی‎تر همه بخش‎های (اقتصاد) ایران به‎ویژه بخش خصوصی.

در بیانیه کمیسیون اروپا، حمایت از بخش خصوصی شامل تشکل‎های اقتصادی کوچک و بزرگ، توسعه زنجیره‎های ارزشی منتخب و حمایت فنی از سازمان توسعه تجارت ایران است.

به گزارش مهر، این پروژه حمایتی از سوی مرکز تجارت بین‎الملل، آژانس‎های مرتبط با کشورهای اتحادیه اروپا و دیگر نهادهایی که در همکاری نزدیک با همتایان ایرانی هستند؛ اجرا می‎شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000