شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با توجه تشویق آمریکا برای نخریدن نفت از ایران؛

عرضه نفت راهبردی آمریکا برای جبران خلا نفت ایران

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده سابق ایران در اوپک از عرضه نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا برای جبران کاهش نفت از سوی ایران به بازار‌های جهانی خبر داد.
جمعه 2 شهریور 1397 ساعت 06:00
عرضه نفت راهبردی آمریکا برای جبران خلا نفت ایران نماینده سابق ایران در اوپک از عرضه نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا برای جبران کاهش نفت از سوی ایران به بازار‌های جهانی خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/54667.jpg عرضه,نفت,راهبردی,آمریکا,برای,جبران,خلا,نفت,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،­ محمد علی خطیبی با اشاره به اینکه آمریکا تاکنون 11 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک خود را به بازار عرضه کرده است افزود: این ذخایر برای شرایط خاص و غیر عادی است که عرضه آن عکس العمل بازار را به همراه دارد.

وی با اشاره به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در واکنش به عرضه نفت از ذخایر استراتژیک گفت: تغییر فصل و شروع سرمای هوا سبب افزایش تقاضا در بازار می شود که این موضوع نگرانی مصرف کنندگان نفت را برای تامین پایدار انرژی مورد نیاز خود در پی دارد.

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به تشویق آمریکا برای خرید نکردن مشتریان نفت از ایران ادامه داد: در مقابل جایگزین های معرفی شده برای نفت ایران در بازار قادر به پاسخگویی نیاز مصرف کنندگان نیستند که همین موضوع سبب عرضه ذخایر استراتژیک در بازار شده است که البته این موضوع نشان دهنده آسیب پذیری آن کشور است.

خطیبی با اشاره به حساسیت بازار به ارقام و سطح ذخایر استراتژیک گفت: با کاهش ذخایر،​ قیمت نفت افزایش بیشتری خواهد داشت.

وی افزایش قیمت نفت را به دلیل سیاست های نادرست آمریکا دانست و افزود: هزینه این سیاست نادرست را باید همه کشورهای مصرف کننده نفت متحمل شوند که این به ضرر آنها است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به اینکه ما باید وابستگی خود را به نفت کم کنیم ادامه داد: باید با برنامه ریزی مناسب وابستگی بودجه ای کشور به نفت کاهش یابد که این موضوع می تواند سالانه انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000