هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
وقف چی:

رویکرد تولید صنایع دستی در کشور صادرات محور باشد/بسته بندی صنایع دستی چه تاثیری در میزان فروش آن دارد؟

سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با اشاره به دلایل فروش اندک صنایع دستی، گفت: تولید صنایع دستی باید بر مبنای صادرات صورت گیرد و به نیاز سلایق بازار هدف توجه شود این در حالی است که که متاسفانه در این زمینه به درستی عمل نشده است.
جمعه 2 شهریور 1397 ساعت 16:46
رویکرد تولید صنایع دستی در کشور صادرات محور باشد/بسته بندی صنایع دستی چه تاثیری در میزان فروش آن دارد؟ رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با اشاره به دلایل فروش اندک صنایع دستی، گفت: تولید صنایع دستی باید بر مبنای صادرات صورت گیرد و به نیاز سلایق بازار هدف توجه شود این در حالی است که که متاسفانه در این زمینه به درستی عمل نشده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201711106045777426.jpg رویکرد,تولید,صنایع,دستی,در,کشور,صادرات,محور,باشد/بسته,بندی,صنایع,دستی,چه,تاثیری,در,میزان,فروش,آن,دارد؟ Icana

علی وقف چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به دلایل فروش اندک صنایع دستی، گفت: براساس کارشناسی‌های صورت گرفته اگر تولیدات صنایع دستی صادرات محور باشد می‌توان فروش این صنایع به سایر کشورها را افزایش داد؛ در بحث تولید بر مبنای صادرات باید براساس اعلام نیاز و با توجه به سلایق و خواسته بازار هدف طراحی و در نتیجه تولید صورت گیرد که متاسفانه ما در این زمینه به درستی عمل نکرده‌ایم در نتیجه نمی‌توانیم با توجه به  پتانسیل داخلی صادرات صنایع دستی را رونق دهیم.

 

در تولید صنایع دستی به سلیقه‌ بازار مصرف خارجی توجهی نمی‌شود

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: تولیدات صنایع دستی بیشتر براساس سلایق و نیازهای داخل کشور است غافل از اینکه بازار مصرف خارجی سلیقه‌ای متفاوت دارند، می‌توان با برگزاری کلاس‌های مناسب هنرمندان این صنعت را با سلیقه و خواسته مشتری‌های خارجی آشنا کرد.

 

صادرات صنایع دستی اشتغال پایدار ایجاد می‌کند

وی ادامه داد: تولید بر مبنای نیاز جهانی در صنایع دستی می‌تواند کمک بزرگی به رونق این صنعت باشد زیرا صادرات افزایش پیدا می‌کند؛ این گونه اقدامات ارزآوری بسیاری برای کشور به همراه دارد که در نتیجه این ارزآوری اشتغال پایدار نیز در صنایع دستی ایجاد می‌شود.

 

بی توجهی به بسته بندی صنایع دستی و فروش اندک

وقف چی با اشاره به نقش بسته بندی در فروش صنایع دستی، بیان کرد: صنایع دستی ایران از نظر کیفیت و زیبایی در دنیا در بهترین رتبه قرار دارد اما از آنجایی که توجهی به بسته‌بندی این صنایع صورت نمی‌گیرد فروش قابل توجهی ندارند؛ در صورتی که بسته بندی‌های صنایع دستی علمی، به روز و با کیفیت باشد می‌تواند در افزایش فروش اثرات بسیاری داشته باشد زیرا پیش از هر موضوعی مشتری به کیفیت و نوع بسته بندی توجه می‌کند در صورتی که بسته‌بندی صنایع دستی براساس مبانی علمی باشد در افزایش صادرات و فروش نقش چشم گیری دارد.

 

حدود 200 هزار نفر به صورت مستقیم و شناسنامه‌دار در حوزه صنایع دستی فعالیت می کنند

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با اشاره به تعداد هنرمندان شاغل در این حوزه، ادامه داد: حدود 200 هزار نفر به صورت مستقیم و شناسنامه‌دار در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند قطعا افراد بسیاری نیز بدون شناسنامه در این حوزه فعال هستند در نتیجه یکی از راهکارهای کاهش بیکاری را می‌توان توسعه و رونق صنایع دستی دانست./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000