هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح کرباسیان/

رحیمی جهان آبادی: فساد در گمرک یکی از دلایل اصلی استیضاح وزیر اقتصاد/ مردم زیر فشار اقتصادی در حال خرد شدن هستند

سرویس صحن
نماینده مردم تربت جام در مجلس با بیان اینکه فساد در گمرک و ناتوانی در مدیریت اقتصادی کشور از جمله دلایل اصلی استیضاح وزیر اقتصاد است، گفت: مردم زیر فشار اقتصادی در حال خرد شدن هستند.
یکشنبه 4 شهریور 1397 ساعت 09:43
رحیمی جهان آبادی: فساد در گمرک یکی از دلایل اصلی استیضاح وزیر اقتصاد/ مردم زیر فشار اقتصادی در حال خرد شدن هستند نماینده مردم تربت جام در مجلس با بیان اینکه فساد در گمرک و ناتوانی در مدیریت اقتصادی کشور از جمله دلایل اصلی استیضاح وزیر اقتصاد است، گفت: مردم زیر فشار اقتصادی در حال خرد شدن هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801100140943056.jpg رحیمی,جهان,آبادی:,فساد,در,گمرک,یکی,از,دلایل,اصلی,استیضاح,وزیر,اقتصاد/,مردم,زیر,فشار,اقتصادی,در,حال,خرد,شدن,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلیل رحیمی جهان آبادی در نشست علنی امروز (یکشنبه 4 شهریور) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: به عنوان یک اصلاح طلب، حامی دولت و حامی آقای روحانی و فردی که از دولت تدبیر و امید حمایت می کند، اینجا ایستاده ام. من فردی هستم که همچنان دولت را حمایت کرده و دولت تدبیر و امید را شایسته خدمت به مردم می دانم، اما خواهان استیضاح وزیر اقتصاد هستم، البته معتقدم نه آقای کرباسیان مقصر است، نه ترامپ و نه آقای روحانی و نه هیچ فرد دیگری؛ مقصر ما هستیم که پشت این دیوارهای سیمانی صدای ضجه مردم و ملت ایران را نمی شنویم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما مقصریم که به جای شنیدن صدای درد و رنج مردم، چشم و گوش بسته از برخی وزرای دولت حمایت می کنیم. ما مقصریم که توجیهات غیرمنطقی و غیرعقلانی وزارت اقتصاد را در مواردی همچون ناکارآمدی، ضعف مدیریتی، فساد در گمرک و ناتوانی در مدیریت بازار ارز هر روز می شنویم اما همچنان با توجیهات غیرمنطقی اقدامات آنها را تایید می کنیم.

وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد ناتوان در مدیریت اقتصادی است، افزود: آقای کرباسیان نه مدیری است که اقتصاد کلان بداند و نه مدیری است که کشور را مطابق با اقتصاد کلان اداره کند و نه حتی مدیری که بتواند بر زیرمجموعه خود تسلط و مدیریت داشته باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه 40 نفر از نمایندگان مجلس استیضاح وزیر اقتصاد را امضا کرده اند، ادامه داد: فساد در گمرک، اصلی ترین دلیل این استیضاح است. باید پرسید مقصر فساد در سامانه گمرکی چه کسی است؟ بارها به آقای عسگری و آقای کرباسیان در جایگاه رئیس فراکسیون مرزنشینان موضوع و مشکلات را مطرح کردم و گفتم که شرکت های مرزی در فشار شدید اقتصادی به سر می برند و مشکلات گمرکی مردم را زمین گیر کرده است، اما نه تلاشی برای تغییر شرایط در گمرک دیده می شود و نه در وزارت اقتصاد و البته امیدی هم برای بهبود اوضاع وجود ندارد.

رحیمی جهان آبادی مطرح کرد: معتقدم یا وزیری را نباید برای استیضاح به مجلس کشاند یا اگر به مجلس آمد، بدون نگاه جناحی، سیاسی و حب و بغض نسبت به دولت از حقوق ملت دفاع کنیم، زیرا مردم در زیر فشار اقتصادی در حال خرد شدن هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ای کاش همان طور که به شما اجازه می‌دادند تصویرتان از رسانه‌های مختلف پخش شود به افرادی که صبح تا شب در دمای 40 درجه ضجه می‌زنند نیز چنین اجازه‌ای داده می شد تا حداقل صدای آنها توسط من و شما شنیده می‌شد.

وی با بیان اینکه استیضاح وزیر در 17 محور مطرح شده است، افزود: وزیر اقتصاد ناتوان در مدیریت کلان کشور است چرا که ایشان در گمرک کار کرده است و سوابق لازم برای مدیریت کلان را ندارد؛ هر چند بنده خود به این وزیر در ابتدای دولت رأی اعتماد دادم اما اکنون با توجه به وضع اقتصادی ایجاد شده و عدم پاسخگویی گمرک و وزارت اقتصاد صلاح را در استیضاح می‌بینم چرا که نه گمرک پاسخگو است و نه وزارت اقتصاد و نه فساد را در گمرک می‌بینند و نه حتی حاضرند این مشکلات را بشنوند.

رحیمی جهان آبادی با تأکید بر اینکه تا کی می‌خواهید مشکلات اقتصادی کشور را به گردن بازار سلیمانیه، هرات، ارمنستان و کشورهای همسایه بیندازید، اضافه کرد: باید پذیرفت که مدیریت اقتصادی کشور بسیار ضعیف است، هر چند محورهای سوال از رئیس جمهور بر پایه ناتوانی شخص وزیر اقتصاد است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: رئیس جمهور باید پاسخگوی ناتوایی‌های وزیر اقتصاد و مجموعه‌های زیر نظر او باشد در حالی که آقای روحانی امروز زیر بدترین فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد لذا لازم است از آقای کرباسیان پرسید چرا رئیس جمهور باید ضعف شما را پاسخگو باشد؟ در حالی که شخص شما مسئول هستید.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزارت اقتصاد درک درستی از تئوری‌های اقتصادی ندارد در حالی که دنیای امروز بر پایه اقتصاد و عقلانیت اداره می‌شود نه توهم و توطئه، تصریح کرد: اقتصاد دولت آقای روحانی بیمار است و شخص کرباسیان مقصر اصلی است.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس گمرک به سامانه گمرکی شرق کشور و گمرک دوقارون، گفت: در این سفر بخشی  از فساد و مشکلات را شرح دادم اما باید پرسید آقای عسگری چه اقداماتی انجام داده است؟، مگر ایشان زیر نظر وزیر اقتصاد نیستند؟، بنابراین باید پرسید وزیری که نمی‌تواند در شرایط جنگ اقتصادی زیرمجموعه خود را اداره کند به یقین نمی‌تواند اقتصاد کشور را نیز سامان دهد و سوال این است چنین فردی باز هم باید وزیر ممکلت بماند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه اگر امروز به عنوان نماینده مردم ایران به استیضاح وزیر اقتصاد رأی داده ندهند باید به مردمی که صبح تا شب پشت دیوارهای سیمانی مجلس ضجه می‌زنند پاسخگو باشند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس افزود: اگر بر ضرورت شفافیت اقتصادی، ناتوانی اداره امور اقتصادی، ضعف مدیریت و ... در اقتصاد کشور اعتقاد داریم به نام ملت ایران و به نام تمام دردها و رنج‌های این مردم از شما درخواست رأی استیضاح به وزیر اقتصاد را دارم اما همچنان در دفاع از دولت تدبیر و امید که منتخب مردم است تأکید می‌کنم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر